10 let trvající válečný konflikt má ničivé dopady na syrskou ekonomiku. Ceny potravin jsou nejvyšší od roku 2013, vzrostly o více než 200 %.
    V kombinaci s nedostatkem příležitostí vydělat si peníze a pandemií COVID-19 je každodenní život místních lidí ještě těžší.

    Přestože díky humanitární pomoci dostanou lidé balíčky s potravinami a poukázky na jídlo, dostat se k pestré a čerstvé stravě je pro ně velmi obtížné, což má za následek další problémy spojené s nedostatečnou výživou.

    S finanční podporou Evropské unie se tyto problémy snažíme řešit a zároveň myslíme na to, aby možná řešení byla co nejvíce udržitelná do budoucna. Proto v domácnostech podporujeme zahrady, které vedou ženy. Díky zemědělským poukázkám si mohou ženy, které se o tyto středně velké zahrady starají, koupit vše potřebné – od semínek a hnojiv až po drobné nářadí, zavlažovací systémy k obdělávání půdy a pěstování plodin pro své rodiny.

    A proč se soustředíme na ženy?

    Pokračující válka dále ničí trh a živnosti. A jak popisuje programový manažer Člověka v tísni Ghaith Al Fakhri: „Přístup žen k alespoň malé fungující části stávajících trhů je stále omezen kvůli tradicím a kulturním omezením. Člověk v tísni ženám umožňuje udržet si život v rukách, zajistit jídlo pro své děti a přispívat k obnově místních trhů díky kulturně přijatelným pracovním příležitostem.”

    Ve druhé fázi tohoto projektu se nám dokonce podařilo překročit původně stanovený cíl – počet lidí, kterým budeme schopni pomoci a podpořili jsme více než 1200 žen v jejich práci…

    Celý článek najdete zde:
    https://www.clovekvtisni.cz/zeny-a-jejich-zahrady-7564gp

    Autor