V pátek 15. února začneme odpočítávat posledních 100 dní do vyhlášení výsledků voleb do Evropského parlamentu 2019.

  Zbývá 100 dní do voleb do Evropského parlamentu

  Proč volit v evropských volbách v květnu 2019?

  Jako Evropané čelíme mnoha výzvám, migrací počínaje, změnou klimatu či ochranou údajů konče. Žijeme ve stále globalizovanějším světě plném konkurence. Zároveň referendum o brexitu ukázalo, že EU není nezpochybnitelným projektem. I když většina z nás považuje demokracii za samozřejmost, zdá se, že je stále více ohrožena.

  Proto se snažíme spojit lidi, kteří chtějí pomoci k vyšší volební účasti v evropských volbách.

  Naším cílem není říkat, komu by měli dát svůj hlas. Chceme se zasadit o účast na hlasování jako takovém. Chceme podpořit zapojení do demokratického procesu, ve kterém lidé volí vědomě a informovaně. Chceme využít síly mezilidské konverzace a napříč Evropou vytvořit komunitu, která se zasadí o smysluplnost účasti ve volbách. Společně tak rozhodneme, v jaké Evropě chceme žít.

  Protože tentokrát nestačí jen čekat a doufat. Tentokrát musíme sami převzít zodpovědnost za naši budoucnost.

  U příležitosti 100 dní do voleb do Evropského parlamentu 2019 pořádá 15. 2. 2019 EP debatu v Evropském domě v Praze, ve které se ohlédneme za uplynulým volebním obdobím, jeho úspěchy i nedostatky, a která nás nasměruje do budoucna.

  Podíváme se na nadcházející evropské volby, co bude následovat bezprostředně po nich a na možnou podobu nového Evropského parlamentu.

  Debaty se zúčastní např. poslanec EP Pavel Svoboda a výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Jan Kovář. Moderaci zajistí Adéla Denková, šéfredaktorka Evropy v datech.