Jak jistě víte, skupinové jízdenky na vlak již nějakou dobu bylo možno kupovat přes eShop Českých drah. Nyní je to ale již nutnost – tedy pokud vás jede víc než pět a pokud chcete ušetřit.

  Jízdu vlakem pro větší skupinu dětí a mladých lidí bude od března 2015 nutno objednat předem (ilustrační foto Junák - CEJ 2014)

  Do pěti osob je stále možné koupit tzv. „skupinovou“ společnou jízdenku na pokladně těsně před odjezdem, ale první z pětice platí 100% jízdného, druhý 75%, a teprve třetí až pátý mají slevu 50%, na věku ani na případných slevových průkazech přepravovaných osob nezáleží.

  Výhody skupinové jízdenky z eShopu ČD

  Kromě toho, že máte vše vyřízené již předem a nemusíte se tlačit v dlouhé frontě u pokladny chvilku před odjezdem, kvůli čemuž vám vlak jistojistě ujede, je tu díky skupinové jízdence z eShopu ČD i jistá úspora peněz a nervů.
  K jízdence z eShopu ČD máte garantovanou také místenku na rychlíkové spoje – a to zdarma! Normálně byste za ni zaplatili 35 Kč navíc.
  A pokud v neděli při návratu z výpravy s dvaceti cvrčky s batohy většími než oni sami nechcete stát v uličce narvaného rychlíku, fakt se to vyplatí.
  Také se mi do toho nechtělo, připadalo mi to celé složité – ale vyprodanost vlaků už týden před plánovaným odjezdem, neřku-li návratem z podzimních prázdnin byla natolik hrozivá, že jsem se do toho pustila. A byla jsem příjemně překvapena, jak to bylo nakonec jednoduché. Celé zadání netrvalo ani pět minut. Navíc kód k místence přišel zpátky na e-mail téměř okamžitě.

  Dá se ušetřit ještě více! Jak?

  Jste členská organizace ČRDM? Zaregistrujte se v systému ČD, a máte podle Memoranda o spolupráci mezi ČD a ČRDM nárok na dalších 5% slevy! O této možnosti jsme informovali na ADAM.cz v článku již začátkem tohoto roku.
  Podrobný návod k registraci najdete níže:

  Registrace organizací do eShopu ČD a využití 5% slevy na jízdné

  V eShopu ČD je nejprve třeba registrovat fyzickou osobu, teprve poté je možné registraci změnit na právnickou osobu.
  1) Vstupte na www.cd.cz/eshop;
  2) vpravo nahoře menu je tlačítko „přihlásit se“ a pod ním pak odkaz „Registrujte se a získejte přístup“;
  3) po vyplnění požadovaných údajů vám na e-mail přijde žádost o potvrzení registrace, poté jste registrován(a) jako fyzická osoba;
  4) vstupte znovu na www.cd.cz/eshop, vpravo v menu zvolíte „přihlásit se“;
  5) přihlaste se pomocí Vašich přihlašovacích údajů a vpravo v Nákupním košíku zvolte „Upravit profil“;
  6) srolujte dolů, na konci je sekce „Registrace do programu ČD firmám, zde vyplníte potřebné údaje a kliknete na „Požádat o registraci firmy“;
  7) žádost o registraci bude zaslána ČD, v případě, že se vaše organizace nachází v seznamu členů ČRDM či jejich pobočných spolků, splňujete podmínky programu ČD firmám a podmínky Memoranda o spolupráci mezi ČD a ČRDM, bude schválena do 5 pracovních dnů;
  8) o schválení registrace budete informováni na e-mail zadaný při registraci, při dalším přihlášení již můžete nakupovat se slevou 5 %.

  Pokud byste do 5 dnů neobdrželi informaci o zařazení do programu, či vám v eshopu po schválení naběhla sleva pouze 4%, kontaktujte prosím kancelář ČRDM na emailu sekretariat@crdm.cz

  Na závěr ještě pár konkrétních zkušeností:
  Jediné méně příjemné překvapení bylo, že u pokladny proti kódu chtěla paní pokladní za jízdenku hotovost; naštěstí jsem ji dala dohromady a nemusela shánět bankomat. Podle sdělení ČD by ale i u pokladny mělo jít platit kartou, pokud pokladna na to má příslušné zařízení.
  V tom narvaném vlaku místenky pro nás skutečně byly. Tedy většina – vlak prý vyfasoval jiný typ vagonu a několik míst chybělo, pan průvodčí se omlouval a byl ochoten to pro nás řešit, ale nebylo nakonec potřeba. Měli jsme nejen kam dát batohy, ale cvrndové se sesedli a do kupé se jich vešlo deset… 🙂

  A ještě něco pozitivního nakonec: objednávku lze provést i telefonicky v kontaktním centru ČD na telefonu 221 111 122 – i tady platí, že nejpozději 72 hodin před dnem odjezdu. Kontaktní centrum funguje nonstop.

  #ceskedrahy #sleva