Návštěvníci festivalu budou mít možnost obdivovat krásu a rozmanitost krojů i hudebních a tanečních tradic různých národů.

  22. Mezinárodní dudácký festival Strakonice 2016

  22. ročníku Mezinárodního dudáckého festivalu, který se uskuteční ve dnech 25. – 28. srpna 2016 ve Strakonicích, se zúčastní 21 zahraničních souborů ze 14 evropských zemí a 35 souborů z České republiky.

  Program festivalu se skládá z 27 komponovaných pořadů, chybět nebude ani Evropské setkání výrobců dud, výstavy a staročeský jarmark u hradu pod Jelenkou. Začínáme ve čtvrtek na hradě divadelním představením Švanda dudák aneb Hody divých žen v podání DS Čelakovský. Na tradiční dudácké Kasací přijďte v pátek v 19:00 hodin do letního kina. Poté si rozhodně nenechte ujít od 22:00 hodin Slavnostní zahajovací ceremoniál, který budete moci shlédnout z Katovické ulice a mostu Jana Palacha. Součástí ceremoniálu bude videomapping, dudácká muzika trochu jinak a vše zakončí ohňostroj.

  V sobotu se můžete těšit na koncert vážné a duchovní hudby, na hravé pořady pro nejmenší děti, na regionální pořady zaměřené nejen na dudácké muziky ze Strakonic a blízkého okolí, ale i na moravskou a slovenskou gajdošskou muziku. Večerní sobotní festivalový program začíná v 19:30 v letním kině, po jeho skončení můžete přejít na II. hradní nádvoří na noční show se středověkými dudami, dravou rockovou muzikou a ohněm.

  Letošní ročník je obohacen o několik volných scén, na kterých poběží program po celé tři dny, za zmínku stojí rozhodně scéna u Měšťanského pivovaru, kde mimo zahraničních a českých souborů uslyšíte i strakonickou dechovou kapelu Nektarku mimořádně obohacenou o dudy. Dále scéna u sv. Markéty, kde v pátek zahrají rockové kapely samozřejmě za doprovodu dud a v sobotu se představí dudáci a dudy Středomoří.

  Oblíbené průvody dudáků městem můžete shlédnout v pátek od 17:00 hodin a v neděli od 13:00 hodin, průvod se bude řadit na křižovatce ulic Lidická/Hrnčířská a půjde přes Velké náměstí k Měšťanskému pivovaru, přes most Jana Palacha směrem k letnímu kinu.

  Podrobný program a aktuální informace naleznete na www.dudackyfestival.cz
  Těšíme se na setkání s vámi.