pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ČLÁNKY

     QR kód této stránky ->

Březové lístky: Olga "Oliš" Palová a Jan "Hadička" Pěnička

Autor: Jan Burda - a Kateřina Palová | zařazeno: 27. 2. 2015 | zařadil/a: -maj- | přečteno 8990

Březový lístek je ocenění, které si mezi sebou v České republice navzájem udělují vedoucí dětských oddílů za práci s dětmi a pro děti. Zeptali jsme se dvou z mnoha tisíc nositelů:

Olga "Oliš" Palová (foto archiv Olgy Palové)

1. V jaké organizaci působíš, co s dětmi děláš a co tě na práci s dětmi baví?
2. Při jaké příležitosti jsi svůj poslední BL dostal a co to pro tebe znamená?

Olga “Oliš” Palová, černý BL (9. stupeň)
1. Náš oddíl je už od roku 1992 součástí sdružení dětí a mládeže Duha, předtím jsme byli zájmovým kroužkem Domu dětí a mládeže.
Jsem členem vedení oddílu, starám se hlavně o administrativu a hospodaření. Dětský svět je prostě nádherný, úplně jiný než svět dospělých… A já ho mohu některým dětem ještě víc obohatit nejen přípravou nějaké hry či výpravy, ale i tím, že udržuji to zázemí (materiální), aby ti mladší a šikovnější se mohli při práci s dětmi v klídku realizovat.

2. Poslední BL jsem dostala na Regionální uzlařské regatě. Bylo to pro mě dost překvapení, protože u nás jsem správcem pyramidy já, a tohle přišlo z úplně jiné strany. Abych pravdu řekla, úplně nejvíc si ale vážím svého prvního BL. Dostala jsem jej z rukou Galéna v době ještě velice pohnuté a nepřející podobným aktivitám, a potvrdili mi ho zakladatelé tohoto hnutí – a hlavně jsem tuto Velkou pedagogickou hru takto objevila, moc mne nadchla a od té doby ji šířím dál, takže naše pyramida je už opravdu obrovská.

Jan "Hadička" Pěnička (foto archiv Jana Pěničky) Jan “Hadička” Pěnička, zelený BL (1. stupeň)
1. Již osm let působím jako vedoucí v organizaci TOPaTOM (tábornický oddíl Poutníci a tábornický oddíl Medvědi). Když jsem s dětmi, snažím se, aby si to co nejvíce užily a pořádně se vydováděly. V poslední době se snažím, aby měly blíže k lesu a přírodě.
No, na práci s dětmi je nejúžasnější, když se mi je povede rozesmát. To člověka potěší nejvíce. Jejich smích a radost z pohybu v kolektivním „blbnutí“ je nejlepší odměna pro mě jako vedoucího. A hlavně: hrozně rád s nimi „blbnu“ a vracím se do dřívějších let, kdy jsem byl menší a mohl jsem zlobit od rána do večera.

2. Bylo to na poslední RVVZ (Regionální vzájemná výměna informací, pozn.) v Šumperku, při závěrečném loučení se všemi. V tu chvíli jsem byl hrdý na to, že jsem něčeho dosáhl. Že jsem byl oceněn za  "práci" s dětmi.

Jan Burda hovoří o Galénově nadačním fondu a ocenění Březový lístek.


#brezovelistky

Březový lístek
Březový lístek a Galénov nadační fond je ocenění, které si mezi sebou v České republice navzájem udělují vedoucí dětských oddílů za práci s dětmi a pro děti. Má dvanáct stupňů, které postupně vyjadřují rozsah práce oceněného vedoucího. Historie Březových lístků sahá až do roku 1966, u jeho zrodu stál Jan Galén Šimáně a jeho přátelé, o další pokračování tradice pečuje Galénův nadační fond.

Informace a pravidla udělování naleznete na webu www.brezovylistek.cz a také na Facebooku www.facebook.com/brezovelistky.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+