Desátý ročník projektu Dětský čin roku vstupuje do své finálové fáze. Odborná porota vybrala pět semifinálových příběhů

  Vítězové soutěže Dětský čin roku 2013

  ze všech došlých příběhů o dětských dobrých skutcích v rámci šesti ze sedmi soutěžních kategorií. Nyní vybízí děti, aby hlasovaly o samotných vítězích projektu, který letos slaví své kulaté výročí. Vítězové budou tedy o to významnější. Dětská porota o nich může rozhodovat do 31. října 2014 na webových stránkách www.detskycinroku.cz. Slavnostní vyhlášení dětských hrdinů v každé kategorii proběhne 4. prosince 2014 na Staroměstské radnici v Praze.

  „Nejen že se do letošního ročníku projektu Dětský čin roku opět zapojil obrovský počet dětí, ale stále žasneme i nad tím, jakou formou již děti dokážou pojmout šíření dobra kolem sebe a jaké nadšení do projektu a pomoci vkládají. Zároveň nás velmi těší, že myšlenka projektu je blízká i dospělým. Velký dík tak určitě patří především učitelům, kteří nám po celou dobu moc pomáhají a děti do projektu zapojují,“ říká Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku.

  „Ráda bych vyzvala všechny děti, aby se zapojily do hlasování o největší dětské hrdiny tohoto roku na www.detskycinroku.cz, a podpořily tak své kamarády, kteří dobrým skutkům věnují svůj čas a úsilí. Určitě si zaslouží naši velkou podporu,“ uvedla Lucie Křížková, VIP patronka projektu Dětský čin roku.

  Děti se svými příběhy soutěžily celkem v sedmi kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu či Pomoc starším lidem. Z šesti kategorií vybrala odborná porota složená ze zástupců Nadačního fondu Dětský čin roku, společnosti Whirlpool, Nadace AGROFERT HOLDING, Rádia Junior a VIP patronů pět semifinálových příběhů. Speciální sedmou kategorií Dětského činu roku je Pomoc n@ netu, jehož vítěze určí internetový portál Seznam.cz., který je dlouhodobě patronem této kategorie.

  „Bylo neskutečně těžké vybrat v námi hodnocených kategoriích vždy jen pět příběhů, které postoupí do užšího výběru. A často bylo nemožné ubránit se při čtení slzám – ty příběhy jsou úžasné, někdy neskutečně dojemné, někdy mile úsměvné. Každopádně ale platí, že v mnoha případech, bychom si my dospělí měli z dětí vzít příklad a postarat se např. o babičku či dědečka s takovou láskou a nasazením, jako to dělají ony,“ doplnila Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace AGROFERT HOLDING.

  Děti mohou o celkových vítězích rozhodovat do 31. října 2014. Stačí pouze navštívit stránky www.detskycinroku.cz, kde jsou semifinálové příběhy zveřejněny, a dát svému favoritovi hlas. Členem hlasující poroty se může stát každý žák základní školy, speciální základní školy nebo osmiletého gymnázia tím, že pošle svůj hlas jednomu příběhu v každé ze šesti soutěžních kategorií.

  Letošní ročník projektu Dětský čin roku vyvrcholí 4. prosince 2014, kdy na Staroměstské radnici v Praze proběhne slavnostní vyhlášení vítězů za přítomnosti VIP patronů a čestného předsedy projektu Aleše Hámy. Dětští hrdinové se mohou těšit nejen na zajímavé věcné dárky od partnerů projektu, ale rovněž si po vyhlášení užijí zábavné odpoledne s atraktivním programem, na kterém budou přítomni i patroni a partneři projektu.