Na jaře tohoto roku proběhla pod hlavičkou Ukliďme Česko v Horních Počernicích dobrovolnická akce s názvem Ukliďme si Počernice, kdy místní nadšenci vyrazili do boje proti černým skládkám. Sešlo se jich sotva dvacet, ale bylo to dost na to, aby za jedno dopoledne z počernických křovisek zmizelo pár set kilo odpadu. A protože jaro je daleko a bordelu stále hodně, tak se počerničáci rozhodli, žedají místnímu nepořádku pořádně na frak, než ho zakryje podzimní listí.

    Tímto jste všichni srdečně zváni na druhé kolo události Ukliďme si Počernice, která bude volně probíhat v sobotu 4. října, a to v rozmezí 8 – 13:00 v okolí Svépravických rybníků. Další podrobnosti:
    http://www.enviweb.cz/clanek/odpady/100844/podzimni-uklid-v-ramci-projektu-uklidme-cesko-jiz-za-tyden

    #uklidmecesko

    #uklidmecesko

    Projekt Ukliďme Česko je celorepubliková dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Do prvních dvou ročníků projektu se zapojilo více než 38.000 dobrovolníků. Protože víc rukou víc uklidí, rozhodl se organizátor projektu, Spolek Ekosmák, spojit síly s Českým svazem ochránců přírody – dlouholetým organizátorem akce Ukliďme svět. Na začátku roku 2016 tak vznikla jediná úklidovka pod společným názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko.