Posezení v indiánském tee-pee, mletí mouky a pečení placek v chlebové peci, střelba z luku, jízda na koni nebo prohlídka zvířecí farmy s kozami, ovcemi i oslíkem Matějem

  Děti z DD Býchory provozují společně se sdružením Barry a spol. ekocentrum Horka

  – to vše čeká na návštěvníky Ekoncentra Horka, které provozuje sdružení Barry a spol. ve spolupráci s dětmi z Dětského domova Býchory.

  Ekocentrum, které se nachází mezi obcemi Ovčáry a Býchory a dá se do něj dopravit také Kolínskou řepařskou drážkou, je určeno především pro děti z mateřských a prvního stupně základních škol.

  Děti z DD Býchory provozují společně se sdružením Barry a spol. ekocentrum Horka Na Horce si děti v praxi vyzkoušejí to, co znají jen z učebnic a z televize, například rýžování zlata, astronomii a určování světových stran, výrobu ozdob z korálků nebo práci v řemeslné dílně. Děti postupně procházejí jednotlivá stanoviště a na nich plní praktické úkoly. Program pro školky a školy trvá zhruba 2 až 3 hodiny a je uzpůsoben věku dětí.

  Děti z DD Býchory provozují společně se sdružením Barry a spol. ekocentrum Horka Ekocentrum Horka vybudovali se svými pedagogy chlapci a děvčata z Dětského domova Býchory v rámci projektu Kámen mudrců. „Promyšlená pracovní činnost dětí, tedy taková, kdy kluci a holky vidí užitek svého úsilí, je pro nás jedním ze základním výchovných prostředků. Děti na Horce pracovaly s velkým nadšením, teď k ní mají doslova srdcový vztah a podílejí se také na provozu a údržbě,“ řekl ředitel domova Aleš Bureš.

  Horka je pro školy a školky v provozu každý pracovní den mimo pondělí, objednávky přijímá Darja Švejdová na e-mailu darja.svejdova(zavináč)domov-bychory.org nebo telefonu 777 761 373.