Aquapark ve Žďáře nad Sázavou se v neděli 2. března stal svědkem předání cen za úspěšné splnění úkolu 3. stupně Malé energetické akademie.

  Malí energetici byli naposledy ve vodě – předávání cen

  Do Žďáru se sjela téměř padesátka soutěžících z celého kraje. Mezi nejúspěšnější v této fázi soutěže patří Dakoťáci z Rouchovan, Soptíci z Hamrů nad Sázavou, školní družina z Krucemburku a mezi Jednotlivci David Svoboda ze Starče. “Malá energetická akademie je soutěž pro rodiny, školní kolektivy i party dětí a mládežníků, kteří se chtějí během celého školního roku dobře bavit a vyhrát báječné ceny,” říká Jan Burda z Rady dětí a mládeže kraje Vysočina, která na Vysočině soutěž organizuje. “Letos se jedná na Vysočině již o pátý ročník soutěže, kterou pořádáme ve spolupráci se společností E.ON,“ dodává Burda.

  Malí energetici byli naposledy ve vodě – vodní radovánky Hned jak soutěžící dostali ceny, tak se vrhli na vodní radovánky. Třetí úkol byl zaměřen na třídění odpadu. „Ti, kdo ve třetím stupni nevyhráli, nemusejí klesat na mysli. Soutěž trvá až do konce dubna a je možno se zapojit kdykoli. Bodové rozdíly jsou minimální, takže šanci na skvělé závěrečné ceny má pořád každý. Navíc nám za poslední ch čtrnáct dní přibyla skoro dvacítka soutěžících. Už s námi soutěží skoro dvě stovky malých energetiků.“, dodává Burda. Čtvrtý stupeň je zaměřen na spotřebu elektrické energie v domácnosti a soutěžící se na konci dubna podívají do ZOO v Jihlavě.

  Soutěž je specifická tím, že vítězové si sami vyberou ceny v dané hodnotě. Může to být třeba školní výlet, nábytek do dětského pokoje, hry, stany, kolo. Záleží na každém. Na Vysočině budou v červnu rozdány ceny za více než 100.000 korun.
  Zapojení do soutěže je jednoduché. Stačí se na webu www.energeticka-akademie.cz zaregistrovat a pak se rovnou můžete pustit do plnění pěti soutěžních úkolů.

  Malá energetická akademie
  je soutěž pro jednotlivce, rodiny, oddíly a třídní kolektivy, která probíhá během celého školního roku. Letos se jedná o pátý ročník. Soutěží se v pěti kolech, která jsou vyhodnocována samostatně. Do soutěže je možné se přihlásit kdykoli během školního roku. Soutěž je zaměřena na energie a kromě soutěžní se účastníci dozvědí celou řadu zajímavých věcí a sami se při plnění úkolů vzdělávají. Jednotlivec, který získá po absolvování pěti stupňů akademie nejvíc bodů, vyhraje věcnou cenu v hodnotě 6.000,- Kč, jednotlivec na druhém místě cenu v hodnotě 4.000,- Kč a jednotlivec na třetím místě cenu v hodnotě 2.000,- Kč. Malá skupina a Třídní kolektiv může získat ceny za 13.000,- Kč, 8.000,- Kč nebo 4.000,- Kč. Velká skupina 25.000,- Kč, 15.000,- Kč a 10.000,- Kč. Věcné ceny si v daných hodnotách vítězové vyberou sami! Malou energetickou akademii na Vysočině pořádá společnost E.ON a Rada dětí a mládeže kraje Vysočina. Více na webu www.energeticka-akademie.cz.

  Rada dětí a mládeže kraje Vysočina vznikla v roce 2001 nejen za účelem koordinace všech neziskových organizací působících v kraji Vysočina, ale také za účelem zprostředkování komunikace mezi nimi a orgány státní správy a zajištění přísunu informací všem členům i zájemcům z řad veřejnosti. V současné době sdružuje více než 20.000 individuálních členů ve dvacítce organizací.