Asociace turistických oddílů mládeže se obrátila na ministerstvo spravedlnosti, které nyní spravuje záležitosti spolkového rejstříku, s dotazem, jak postupovat při registraci nových pobočných spolků do rejstříku spolků.

  „...o čem si necháme zdát příště?“ (maxipalanda z fotoarchivu Asociace TOM)

  Formulář, který je nutno v elektronické formě vyplnit, totiž obsahuje pouze možnost zapsání pro spolek hlavní. Zatím tedy není technicky možné zapsat pomocí formuláře novou organizační jednotku s právní subjektivitou, dle terminologie nového Občanského zákoníku (NOZ) pobočný spolek. U tomíků se pobočný spolek nazývá oddíl, u skautů středisko, v Lize lesní moudrosti kmen apod.

  Děkujeme tomíkům za zaslanou informaci a prosíme i ostatní, kteří mají s registrací do rejstříku zkušenost, aby se o ni podělili – buď zde na Adamu nebo na specializovaných stránkách noz.crdm.cz

  Pracovníkům ministerstva spravedlnosti a soudů snad lze jen popřát, aby se s náporem agendy, přecházející z ministerstva vnitra, dokázali poprat. Nebude to lehká práce.
  I proto je přechodné období pro aktualizaci údajů u spolků nezvykle dlouhé, tříleté.

  Aleš Sedláček, předseda ČRDM

  adresa formuláře:
  https://or.justice.cz/ias/tangle/iform

  příloha: přeposlaná zpráva od ministerstva spravedlnosti

  ———- Přeposlaná zpráva ———-
  Od: Vlk Petr
  Datum: 21. ledna 2014 13:26
  Předmět: RE: žádost o nové IČ
  Komu: Eliška Eclerová

  Dobrý den,
  v současné době probíhá přesun databáze a spisových materiálů z MV. Zápis pobočných organizací se bude provádět na soudu, u kterého je registrována hlavní organizace. Na formuláři pro zápis pobočných organizací se v současné době pracuje, bohužel bude funkční až v polovině února. Omlouvám se za vzniklé potíže.

  S pozdravem

  Petr Vlk
  odbor informatiky

  Ministerstvo spravedlnosti ČR
  Vyšehradská 16, 128 10 Praha 2
  tel.: +420 221 997 331
  mobil: +420 775 445 175
  mail: PVlk@msp.justice.cz
  www.justice.cz