Hlavní den 16. ročníku festivalu Polabské voničky je za námi. Stalo se to, na co Nymburk léta čekal a co si konečně zasloužil…

  Z dětského folklorního festivalu Polabská vonička 2012 v Nymburce

  Snad poprvé v historii našeho folklorního festivalu jsme byli svědky prostoru naplněného diváky. Opravdu velké množství lidí se přišlo podívat za folklórem a my jen děkujeme. Byl to nádherný den nejen pro pořadatele, ale i pro samotné vystupující. Skvělé počasí, úžasní lidé, disciplína. To jsou postřehy celého dne.

  Ráno jsme Nymburk přivítali velmi živým průvodem a po obědě pokračovali skvělým programem. Šest souborů si připravilo každý 2 vystoupení a ředitelka festivalu si vyzkoušela celý den moderovat.

  Večer čekalo děti společenské setkání, kdy každý soubor naučil ostatní něco svého. Všichni se již teď těší na 17. ročník a my jsme rádi, že lidé si cestu k folklóru v Nymburce snad našli.

  Polabská vonička je svým duchem i atmosférou festival bezprostřední a veselý. Malí muzikanti, zpěváci a tanečníci však berou svá vystoupení velice vážně a překvapí uměleckými výkony, za které se nemusí stydět ani ostřílení dospělí „souboráci“. Přijeďte se příště podívat, sami uvidíte, kolik citu a lásky chovají k lidovým tancům a písním.
  Samotné město Nymburk se starobylými hradbami skýtá krásné prostředí pro pořádání takové akce.