CAMET je mezinárodní projekt realizovaný v rámci Programu celoživotního vzdělávání Leonardo da Vinci. Projekt je zaměřen na oblast médií a nových technologií jako nástroje v oblasti péče o dítě a práce s dětmi. Jedním z partnerů je i občanské sdružení Hodina H z Pelhřimova.

    Mezinárodní projekt CAMET je zaměřen na nové techologie v oblasti péče o dítě a práci s dětmi (Graz, Rakousko) Další mezinárodní setkání projektu CAMET se tentokrát konalo ve městě Graz v Rakousku. Česká skupina byla tvořena 2 zástupci Hodiny H a 4 učitelkami z mateřských škol v Kraji Vysočina. Projekt samotný se točí kolem předškolní péče, proto i programová náplň mezinárodního setkání byla zaměřena na tuto oblast.

    Mezinárodní projekt CAMET je zaměřen na nové techologie v oblasti péče o dítě a práci s dětmi (Graz, Rakousko) Program setkání byl opravdu bohatý a pestrý. Celá mezinárodní skupina se zástupci Velké Británie, Španělska, Francie, České republiky a Rakouska měla možnost poznat na vlastní oči i kůži metody používané v oblasti předškolní péče v Rakousku. Všichni účastníci si vyměnili zkušenosti z projektu na místní úrovni ve svých krajích a zemích, zavítali do místní střední pedagogické školy vychovávající budoucí pedagogy, prohlédli si školku zvanou Nanoversity fungující za spolupráce s Technickou univerzitou v Grazu, byli přítomni u speciální formy hlídání dětí v domácnosti pod názvem „Tages Mutter“, navštívili fascinující muzeum Frida a Fred, prohlédli si krásy města Graz a samozřejmě ochutnali i kulturu místního kraje.

    Mezinárodní projekt CAMET je zaměřen na nové techologie v oblasti péče o dítě a práci s dětmi (Graz, Rakousko) Samy účastnice komentují projekt následovně. „Mobilitu v Rakousku můžu jen a jen chválit. Vše bylo dokonale připravené a zorganizované. Zajímavá byla prezentace všech zúčastněných zemí, ale přece jen návštěva v konkrétních zařízeních byla ještě zajímavější. Líbilo se mi v institutu při technické univerzitě, kde jsou děti od 10ti měsíců až do 10ti let. Dále pak u profesionální chůvy, která má na starost 5 dětí, a v muzeu Frida a Fred. Jsem moc ráda, že jsem se mohla této mobility zúčastnit a poznat i jiné instituty, než je mateřská škola,“ sdělila Eva z Nového Města na Moravě. Jana z Pelhřimova přidává: „Mobilita byla pro mne přínosem jak ze strany programu akce, tak i vzájemných setkání s účastníky – výměny zkušeností. Největším přínosem pro mne byla návštěva dětského centra Nanoversity.“ Helena z Jihlavy uzavřela slovy: „Tato akce byla pro mě velkým přínosem nejen v poznání mediální výchovy dětí v Grazu, celkovém získání poznatků o realizaci předškolního vzdělávání a volnočasových aktivit v souvislosti s námi sledovaným cílem, ale i v přátelském setkávání a společných diskuzích se všemi přítomnými z ostatních zemí.“

    občanské sdružení Hodina H Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v sídle Hodiny H v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

    Autoři