Pokud jste si je nestihli vyzvednout, a chtěli byste je mít, na většině míst je možno si jej převzít až do 23. prosince. Podrobnosti najdete na mapě:
  http://www.betlemskesvetlo.cz/app/mapa.html
  Světýlko zažehnuté v místě narození Ježíše Krista – Betlémě – k nám letos dorazilo již potřiadvacáté.

  Z rozvozu Betlémského světýlka 2011 (foto Hynek Boháč)

  „Přiznám se, že jsem se těšila hlavně do Uherského Brodu. Právě tady se loni najednou vhrnula do vlaku veliká skupina nadšených a štěbetajících klučíků a holčiček s rozzářenýma a zvědavýma očkama. A všichni kolem nás, takže jsme si najednou připadali jako mezi malými Šmoulíky. Luhačovičtí skauti si totiž právě sem vloni udělali s vlčaty a světluškami výlet pro Světýlko. Jeli prostě jednu zastávku „naproti“, v Uherském Brodu přistoupili k nám, ve vlaku jsme si Světlo předali a oni pak v Újezdci v klidu vystoupili, zamávali jsme si a pokračovali každá skupina jinam. Nádherná vzpomínka. A skutečně, byli tady znova. Sice ti malí Šmoulové trošku povyrostli, ale nadšení jim zůstalo,“ zaznamenala z letošního rozvozu Betlémského světla Teti z 1. střediska „Řehoře Mendla“ z Brna.

  Slavnostní předání Betlémského světla proběhlo v pátek 16. prosince v 15:00 v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Plamen od skautů symbolicky převzal arcibiskup Dominik Duka, generální ředitel Českého rozhlasu Petr Duhan a starosta Junáka Josef Výprachtický.

  Betlémské světlo pomáhají skautům rozvážet České dráhy a po Praze Dopravní podnik hl. m. Prahy.
  V sobotu 17.12. v Praze rozvážela světlo historická tramvaj.
  Dalšími partnery jsou Český rozhlas a Městská knihovna v Praze.
  Betlémské světlo je možno si vyzvednout do 23. prosince nebo do Štědrého dne v různých institucích, jako jsou knihovny, vánoční trhy, na náměstích měst a v kostelích.

  Fotky a postřehy z rozvozu najdete například na:
  www.facebook.com/pages/Betlémské-světlo/164560216425


  Betlémské světlo putuje napříč Evropou. Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Tak byla založena novodobá vánoční tradice, která letos slaví své pětadvacáté výročí. Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc znevýhodněným dětem. K nám se Betlémské světlo dostalo po pádu čtyřicetileté komunistické vlády a v rukou českých exilových skautů k nám poprvé doputovalo z Rakouska v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.