Program Trochujinak - workcampy Duhy Trochu jiné dobrovolnické víkendy nabízí mladým lidem projekt Tamjdem, který pořádá Duha. V rámci tohoto projektu se skupina dobrovolníků vydává o víkendech do zajímavých českých nevládních organizací, do různých koutů České republiky, vstříc dobrovolnickým zážitkům.

  Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi S Tamjdemem máte příležitost potkat otevřené mladé lidi a evropské dobrovolníky, lépe poznat, jak fungují české nevládní organizace, lidi, kteří je vedou a pomoci jim v jejich práci, dozvědět se více odborných informací z daného oboru a vyzkoušet si různé profese. Staňte se přes víkend trochu jiným dobrovolníkem. Na plánované víkendové akce a podrobnosti o datech a podmínkách se můžete podívat sem:
  http://www.trochujinak.cz/cz/tamjdem/terminy-aneb-kdy-tamjdem.
  A co nás čeká v nejbližších týdnech?

  1. duben 2011 – Vítání jara na Toulcově dvoře
  „Aprílový“ a bez žertů v pořadí už šedesátý Tamjdem se bude konat o víkendu 1. – 3. dubna v Praze, v oáze klidu a pohody jménem Toulcův dvůr – dnes středisko ekologické výchovy, jinak bývalá zemědělská usedlost.
  Naší partnerskou organizací bude mezinárodní nezisková organizace YEE (Youth and Environment Europe), která sídlí v místě ekologického centra. Tato organizace zastřešuje velké množství environmentálně zaměřených organizací po celém…*

  15. duben 2011 – Tamaríni, rysy, dobrovolníci… ZOO!
  Ano, tam jdem do ZOO. Soukromý Zoopark Zájezd, ale není jen tak ledajaká ZOO. Při stavbě výběhů a voliér pracuje s přírodními materiály a snaží se nezasahovat do původního rázu krajiny. Pracovníci se starají o různá exotická zvířata a rozšířují park o další výběhy pro nová zvířata a místa pro odpočinkové činnosti. S Tamjdemem pomůžeme s úpravou výběhu pro lamy, dětského koutku, veřejného piknik-placu, budeme sázet květiny a věšet informační cedule pro návštěvníky…Večery můžeme trávit u táboráku s buřty, nebo procházením se zákulisí zooparku. Ale pozor na rysy!
  Více o ZOO…*

  6. květen 2011 – Tam jdem na hrad Hartenberg
  Představte si hrad v lesích v kraji Josefova. Je starý a potřebuje opravit. Pak si představte, že chcete strávit víkend trochu jinak a máte ideální kombinaci na tento projekt chystaný ve spolupráci s občanským sdružením Hartenberg, které se ve své činnosti zaměřuje na ochranu kulturního a přírodního dědictví. Jedeme na hrad pomáhat se základní údržbou a opravou stavby – čeká nás tedy manuální práce při které budeme ohýbat hřbet a napínat svaly. Zrelaxovat se pak můžeme u řeky Ohře nebo jenom tak pod hvězdným nebem…
  Více o Hartenberg o.s. si můžete…*

  20. květen 2011 – Víkendovka na poli
  V jedné z usedlostí v Českých Kopistech založilo občanské sdružení první a dosud jediný Camphill v České republice a rozšířilo tak celosvětovou síť komunitních domů. Cílem sdružení je vytvořit léčebně pedagogický domov pro lidi s mentálním postižením a zapojit je v rámci terapie do práce v biologickém zemědělství. Jedeme do Camphillu pomoci s jarní sklizní – kořenová zelenina, dýně… Taky se dozvíme zajímavé informace z oblasti biodynamického zemědělství a možná zažijeme některé praktiky v praxi. Nedaleký Terezínský památník se nabízí jako perfektní místo k nedělnímu výletu.
  O Camphillu České Kopisty…*

  27. květen 2011 – Multikulturní centrum v komnatách
  Zámek v Rakovicích potřebuje opravit, aby se v něm mohly konat zajímavé multikulturní akce, které v něm pořádá komunitní centrum pro cizince v ČR jménem InBáze berkat o.s. Je to místo opředené legendami, s vlastními strašidly a nejlepšími jablky na světě. Práce bude hlavně lakýrnická a jinak umělecky nabitá. O InBázi Berkat si přečtěte více…*

  * http://www.trochujinak.cz/cz/tamjdem/terminy-aneb-kdy-tamjdem

  KONTAKT: Markéta – tamjdem(at)duha.cz