Dobrovolníci z Tamjdemu (DUHA) pomáhali ve sdružení Benedictus u Chotěboře Během druhého říjnového víkendu (8.-10. 10.) se Tamjdem vydal na pomoc občanskému sdružení Benediktus. Tato organizace vznikla roku 2000 a je inspirována Archou – mezinárodní sítí komunit (www.larche.org). Benediktus je tedy komunitní dům, kde spolu žijí, pracují a dělají muziku lidé s handicapem s lidmi bez postižení. V rámci své činnosti nabízí klientům sociální služby, odlehčovací služby, pracovní zapojení v řemeslných dílnách, a to v domečku v Chotěboři, tak částečně na usedlosti v menší vesničce. Organizace se snaží obnovovat kulturní dědictví na Vysočině pořádáním tradičních slavností, divadelních představení a praktikováním zajímavých řemesel.

    Dobrovolníci z Tamjdemu (DUHA) pomáhali ve sdružení Benedictus u Chotěboře Během pátečního večera se nás, 13 dobrovolníků, dopravilo do vesničky jménem Modletín, kde „Bene“ rekonstruuje starou usedlost. V tomto nově vznikajícím komunitním centru bude chráněné bydlení a nové řemeslné dílny. Když jsme se pak v sobotu ráno probudili, zjistili jsme, že jsme na vrcholcích Železných hor, výhled do krajiny je fantastický a že nás čeká slunečný den. Ke štěstí nám už chyběly jen nějaké ty pracovní rukavice, krumpáče, lopaty a kolečka a bolavá záda…čehož se nám samozřejmě hned po snídani dostalo! Strávili jsme den řezáním a skládáním dřeva na topení, uklízením a tříděním starých věcí. Na chvíli jsme si zahráli i na hasičskou zásahovou jednotku a zaslouženě odpočívali po skvělém obědě. O tom, že budeme mít k večeři řízek, se nám nikomu ani nesnilo! Skvělou sobotu jsme završili posledním letošním posezením u ohně a opékáním maršmelounů…!

    Dobrovolníci z Tamjdemu (DUHA) pomáhali ve sdružení Benedictus u Chotěboře Zkrátka a dobře, zázraky se v této vesničce skutečně dějí. Voda je léčivá, slunce hřejivé, úsměvy všech milých lidí z Benediktu dodávají energii a Tamjdem? Zanechal po sobě obrovský kus odvedené práce. Ale ne, to vlastně není zázrak. To se s Tamjdemem prostě stává!

    Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi Více: www.trochujinak.cz
    Koordinárorka: Markéta Votavová, tamjdem(at)duha.cz
    Tamjdem je projektem dobrovolnické služby akreditovaným Ministerstvem vnitra ČR.