Duha je hravá - a návštěvníci hudebního festivalu Rock for People se o tom mohli sami přesvědčit. (Foto archiv Jany Šoupalové)Na hudebním festivalu Rock for People v Hradci Králové (3.-6. 7. 2010) připravila Duha pro návštěvníky, většinou ve věku 16 až 35 let, festivalovou hru, duhové palačinky, prostor k hraní a žonglování – a při té příležitosti představila projekty dobrovolnických příležitostí programu Trochujinak (www.trochujinak.cz). Festival Rock for People šestnáct let nabízí skvělou hudbu a pohodovou festivalovou atmosféru, navíc podporuje myšlenku dobrovolnictví.

    ...A jde se na festival. (Foto archiv Jany Šoupalové)Pro neziskovky v posledních letech rozšiřuje prezentační prostor, takže se stanou součástí festivalového dění a mohou přímo oslovovat veřejnost. Festival je zajímavý i z dalšího důvodu – získal certifikát Čistý festival. Na každém rohu narazíte na označené kontejnery: Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesiDůsledně se dbá na třídění veškerého odpadu, který je pak z 80 % určen k recyklaci.

    Mohou se namátkou vybrané dvojice najít mezi osmadvaceti tisíci lidí v obrovském festivalovém areálu...? (Foto archiv Jany Šoupalové)...Mohou! (Foto archiv Jany Šoupalové)Duhová festivalová hra byla jednoduchá. Mohou se najít náhodně vylosované dvojice mezi více než osmadvaceti tisíci lidí v obrovském festivalovém areálu? Mohou! A dokonce ve čtyřech případech :). Holky a kluky nápad vzájemného potkávání bavil a vymýšlíme, co pro ně nachystáme příští rok, abychom jim přiblížili dobrovolnictví během Evropského roku dobrovolníka.