pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

Ledová Praha již podesáté

Autor: Pionýr - tisková zpráva | zařazeno: 30. 1. 2010 | přečteno 11491

Ledová Praha 2010 Jsou tu pololetní prázdniny a s nimi akce, která je pro mnohé jejich nedílnou součástí – Ledová Praha. Letos již podesáté umožní tisícům dětí z celé republiky navštívit v průběhu jednoho víkendu řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zcela zdarma. Je určena dětským oddílům, rodinám s dětmi, školám i dětem z dětských domovů. Pro některé děti je dokonce první návštěvou Prahy a zároveň příležitostí na vlastní oči spatřit věci, které do té doby znaly jen ze školy či knih.

I tentokrát je pro děti připraven zajímavý program. Mohou navštívit například: objekty Národního muzea včetně Nové budovy na Vinohradech, Pražský hrad, Muzeum hlavního města Prahy, objekty Národní galerie, Bludiště a rozhlednu na Petříně, Prašnou bránu, Židovské muzeum, Skleník Fata Morgána, Armádní muzeum Žižkov, Martinický palác, Muzeum voskových figurín, Poštovní muzeum a mnoho dalších.

Děti se mohou zúčastnit také tradičního koncertu Děti dětem, jenž se koná v v sobotu 30. ledna v Kongresovém centru Praha. Hlavní část programu tvoří vystoupení dětí – úspěšných účastníků otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Kromě dětských vystoupení budou hosty Heidi Janků a Zbyněk Drda. Tradičně budou předány Putovní poháry předsedy vlády, tentokrát za účasti Ing. Jana Fišera.
Koncert se koná pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR PaedDr. Aleny Gajdůškové, ministryně školství, mládaže a tělovýchovy PhDr. Miroslavy Kopicové a ministra kultury Prof. Václava Riedlbaucha.

U příležitosti 20. výročí obnovení činnosti Pionýra se mohou účastníci Ledové Prahy seznámit také s výstavou přibližující historii i současnou činnost sdružení Pionýr, která byla zahájena v pátek 29. ledna v letohrádku Portheimka.

Pionýr Ledová Praha je společně pořádána občanským sdružením Pionýr a Nadací Dětem 3. tisíciletí. Další informace najdete na internetových adresách:
www.detidetem.cz
www.ledovapraha.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+