pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Konečně s jednotnou tváří! aneb Sněm Asociace TOM

Autor: Tomáš Novotný - předseda Asociace TOM | zařazeno: 19. 1. 2010 | přečteno 11941

Tomíci s jednotnou tváří :-) aneb Sněm A-TOM Poděbrady, leden 2010Ano, tak by si mohl připadat nezúčastněný pozorovatel, kdyby v sobotu 16. ledna nakoukl do divadelního sálu zámku v Poděbradech, kde sněmovali tomíci.
A-TOM Poděbrady hostily 8. sněm Asociace TOM vlastně celý víkend. V pátek večer si mohli účastníci zahrát hry s Ivo Skočkem ze Zlatých Šípů, nebo se podívat na poetické Postřižiny, v sobotu pak od půl desáté probíhalo v poděbradském zámku sněmování.
V auditoriu zasedlo krom dvou stovek účastníků i několik milých hostí. Tomíky pozdravil místostarosta Junáka dr. Navrátil, šéf Pionýra Petr Halada, předseda Folklorního sdružení Zdeněk Pšenica a předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček, stejně jako předseda Klubu českých turistů Jan Stráský, který se spolu s emeritním předsedou Janem Havelkou účastnil dopolední části sněmovního jednání. Zástupkyně ministerstva školství Eva Hampejsová místo dlouhých řečí tomíkům zamávala... Odpoledne pronesl pár milých slov ke sněmujícím poděbradský pan starosta Ďurčanský.

Zahájení sněmu A-TOM - kapela Six Kix (Sněm tomíků. Poděbrady, leden 2010) Vzpomněli jsme zesnulých kolegů a ocenili dva aktivní tomíky z našich řad, totiž Zdenu Formánkovou (klubové vyznamenání) a Zdeňka Vejrostu, šéfa rady závodů. Tomu vedení spolku udělilo za neúnavnou práci pro spolek na poli turistických závodů Stříbrný hořec.

Víte, jak se správně loupe banán? (Sněm tomíků. Poděbrady, leden 2010) Řešili jsme provozní záležitosti - táborové školy, srazy tomíků minulé i budoucí, revizní činnost, soutěž Jedenadvacítku... charitu... Zajímavý byl příspěvek Davida Šimka, člena spolkového náčelnictva. Apeloval v něm na spolkovou hrdost, tedy na to, aby se tomíci nestyděli používat spolkový znak na webu, na táborových branách, aby nevnímali spolek jen jako zdroj financí a pojištění...Tohle téma, stejně jako nabídka letího srazu od pražského krajánka Petra Teringla, jistě zaujalo.
Zaujala ale i chvíle pro Banán. Ano, který spolek má notářsky ošetřeno to, jak se loupe banán, přátelé? U tomíků těsně, o pár hlasů, zvitězila stopka! Přítomný notář dr. Rolný nechal pro jistotu hlasující dvakrát přepočítat, protože to bylo opravdu o fous. Iniciátor téhle taškařice, valmezský tomík Kaski, může být spokojen - frakční boj, který v kauze Banán zuřil v jeho oddílu celá desetiletí, může být do jisté míry autoritativním výrokem svobodného sněmu utlumen.

Tomáš Novotný, předseda Asociace TOM (Sněm tomíků. Poděbrady, leden 2010) Milý byl i křest knihy Chalupář TOM. Barevná publikace, asi nejvýpravnější, kterou asociace vydala, je rekapitulací spolkového chalupaření, péče o základny, které tomíci patnáctým rokem spravují. Autoři všech kapitol se sešli na podiu a přiťukli na to, aby kniha autorů Milana Blšťáka a Tomáše Novotného našla své čtenáře.

Sněm Asociace TOM sněmu pozdravil mimo jiné osobnosti také předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček Sněm prodloužil volební mandát spolkovému náčelnictvu. Stalo se tak po rozpravě, vyvolané potřebou neschůzovat co rok. Na vysvětlenou: za rok, v lednu 2011, bude asociace slavit v Praze své dvacáté narozeniny. Rok poté by následoval další sněm, řádný, volební. I s poděbradským sněmem by to byly tři velké a finančně náročné akce. Neprošel návrh, aby bylo volební období o rok zkráceno - sněmující dali naopak zvolenému vedení důvěru na období delší. 100% delegátů bylo i pro zvýšení členských příspěvků o dvacet korun, tedy na 120 Kč od roku 2011.
V debatě došlo i na další témata, například vztah s KČT, nadcházející volební konferenci klubu, na financování v roce 2010.

Kdo je kdo? Poznáte je? (Sněm tomíků. Poděbrady, leden 2010) Sněm moderoval poděbradský tomík Tadeáš Klaban, hlava přípravného týmu poděbradských Robinsonů. On byl i lázeňským švihákem, postavou procházející jako povedené čertovo kvítko filmovými sekvencemi, které sněm doprovázely. Jemu, jeho sestře Anežce, sourozencům Rydlovým a jejich kamarádům patří dík za obrovskou práci, kterou sněmu věnovali a milé prostředí, které nám připravili.

Nejmladším účastníkem sněmu bylo několikaměsíční robě z Moravskoslezského kraje,Vítek, syn Kamila Zbořila-Šerifa, nechyběly ale ani věrné návštěvnice spolkových akcí, Eliška a Kačka Balcerovy, které rovněž srážely dramaticky náš věkový průměr.

A proč se v nadpisu zmiňuji o jednotné tváři? Posuďte sami, fotky jsou výmluvné!

www.a-tom.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+