Burza nápadů k letní činnosti - výtvarná dílnaBrnění římského vojáka i cestopis z Korziky mohli shlédnout účastníci Burzy nápadů k letní činnosti, která proběhla v sobotu 8. března v Brně.

  Pro vedoucí dětských organizací a pracovníky středisek volného času a domů dětí a mládeže připravili členové sdružení Pionýr setkání plné táborových nápadů. Odborní lektoři se dělili o zkušenosti jak:

  Burza nápadů k letní činnosti - přednáška • podniknout tábor na vzdálenou Korsiku,
  • vybavit tábor rekvizitami včetně brnění římských vojáků,
  • připravovat různé táborové programy pro děti a další.

  Podle Honzy Kačera, hlavního pořadatele akce, se velmi vydařil zejména tištěný sborník na téma Táborová NEJ. Ten obsahuje jak nápady a návody pro táborovou činnost, tak informace, proč děti na tábor vyslat.


  Podívejte se na reportáž z Burzy nápadů: www.dobryoddil.cz/burza.


  Opravdu dobrý táborPořadatelé:

  Pionýr

  Pionýr je demokratické, dobrovolné, samostatné a nezávislé sdružení dětí, mládeže a dospělých. Umožňuje svým členům uspokojovat jejich zájmy a potřeby prostřednictvím všestranné činnosti v různorodých, převážně dětských kolektivech při pravidelné celoroční činnosti, prázdninových a dalších volnočasových aktivitách, včetně mezinárodních.

  Burza nápadů k letní činnosti - kostým římského vojáka do táborové hry Jihomoravská rada dětí a mládeže

  Jihomoravská rada dětí a mládeže prosazuje požadavky svých členských organizací a je prostorem pro vzájemnou komunikaci mezi členy.

  Lužánky, středisko volného času

  Středisko volného času Lužánky je krajským školským zařízením pro aktivity ve volném čase všech věkových a sociálních skupin. Je nejstarším zařízením svého druhu v České republice a v současné době patří k největším v naší republice. V roce 2008/2009 slaví Lužánky již šedesát let svého trvání.