pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ČLÁNKY

     QR kód této stránky ->

Celostátní setkání zástupců informačních center pro mládež v ČR

Autor: Jana Julínková, NICM | zařazeno: 28. 10. 2008 | přečteno 5207

Celostátní setkání zástupců Informačních center pro mládež v ČR - říjen 2008 Zástupci Informačních center pro mládež v ČR se sešli dne 22.10. 2008 v Praze na 1. Celostátním setkání zástupců informačních center pro mládež v Národním institutu dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ( NIDM MŠMT), aby projednali schválený dokument Koncepce rozvoje informačního systému pro mládež v ČR. Tato Koncepce je inspirována zahraničními vzory a opírá se o Evropskou chartu informací pro mládež. Klade si za cíl stanovit standard kvality informačních center pro mládež v České republice, zkvalitnit služby těchto zařízení a také vytvořit síť spolupráce mezi informačními centry v jednotlivých regionech.

Celostátní setkání zahájil Mgr. Jiří Veverka, ředitel NIDM MŠMT. Dále hovořil Mgr. Jaroslav Tuček, ředitel odboru pro mládež MŠMT, o vzniku Koncepce rozvoje informačního systému pro mládež v ČR a o problematice financování informačních center v budoucnosti. Jedním z hlavních bodů setkání byl návrh metodiky certifikace ICM, který přednesla Mgr. Šárka Kušková, vedoucí Národního informačního centra pro mládež v Praze (NICM). Informovala také o hlavní roli NICM jako koordinátora informačního systému pro mládež v ČR.

Dále proběhlo představení členů nově vzniklé Koordinační rady poskytovatelů informací pro mládež a poté se zúčastnění mohli seznámit s projektem Klíče pro život, který představila Mgr. Irena Obrusníková, náměstkyně pro projektovou činnost NIDM. Na závěr setkání vystoupil Mgr. Michal Urban a představil projekt SYTYKIA (So you think you know it all) organizace Eurodesk.

Zástupci ICM z celé České republiky tak měli příležitost seznámit se s Koncepcí rozvoje informačního systému pro mládež v ČR a s budoucím průběhem certifikace ICM. Přítomní zástupci ICM též přednesli své návrhy a diskutovali o možných příležitostech a úskalích budoucnosti ICM v ČR.

Bližší informace o průběhu 1. Celostátního setkání zástupců ICM a všechny diskutované dokumenty, tzn. Koncepci rozvoje ISM, Evropskou chartu informací pro mládež, Metodiku certifikace, Národní kodex standardů kvality a informace k projektu Klíče pro Život, naleznete na webu Národního informačního centra pro mládež - www.icm.cz.
NICM NIDM vzniklo jako 1. informační centrum pro mládež v České republice v roce 1992. Pomohlo a dále pomáhá vzniku dalších informačních center v regionech.
Jeho náplní je soustředit veškeré potřebné informace, informační produkty, poradenství a služby pro děti a mládež na jednom místě a jejich následná distribuce do dalších informačních center pro mládež.

Logo Národního informačního centra pro mládežNárodní informační centrum pro mládež
Národního institutu dětí a mládeže MŠMT

Senovážné nám. 24
Praha 1
tel: 224 225 046


NICM je pracoviště, které mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informace z oblastí týkajících se mladých lidí ( studium, práce, cestování, volný čas, zdraví, soc-pat jevy, sociální skupiny a hnutí, ekologie, občan a stát, mládež a EU). Navštívit nás můžete od 10 do 17 hod ( v pátek do 16) v NICM. Bližší informace na www.icm.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Michal Urban byl devět let ředitelem odboru pro mládež na MŠMT (foto Jiří Majer)
13. 2. 2020, 510x
Zaječí mládě (foto Luboš Houska, Pixabay)
8. 2. 2020, 486x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+