pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Letní tábor DTA v rozhlase

Autor: Slávek Hrzal - Dětská tisková agentura | zařazeno: 14. 8. 2008 | přečteno 11254

Pátrání po novinářské kachničce vyhlásila Dětská tisková agentura. V pondělí 18. srpna v 19 hodin a 10 minut si nalaďte svůj rozhlasový přijímač na stanici Český rozhlas 2 Praha, na pořad Domino. Pak nepřelaďujte až do soboty 23. srpna a každý den večer (vždy v 19:10 hod.) si přijímač zapněte. Budete tak přímými účastníky letního tábora Dětské tiskové agentury. Letos jsme se s dětskými začínajícími žurnalisty vypravili do Chřibské a zaměřili se na lov novinářských kachen. Než si rozhlas zapnete, přečtěte si, co všechno můžete v našem vysílání slyšet.

Pondělí 18. 8. 2008
Dětská tisková agentura V pondělním Dominu začneme pátrat po novinářské kachně. Před nedávnem totiž skončil novinářský tábor Dětské tiskové agentury, kde jsme kachny lovili celý týden. Schválně, víte, co se označuje pojmem novinářská kachna? Tábor byl v Českém Švýcarsku a do tamního národního parku se hned v pondělí s mikrofonem podíváme. Do studia přijde Jakub Stadler, který před několika lety v DTA začínal svou novinářskou dráhu. Dnes je tiskovým mluvčím Úřady vlády ČR. A začneme taky soutěžit, připravte si fantazii a telefon. Na závěr Domina je připravena Noc ve starém domě - asi pěkně tajemná četba, co myslíte...?

Úterý 19. 8. 08
I v úterý pokračuje náš boj s novinářskou kachnou. Děti na letním novinářském táboře už chytají její stopu a tak se zatím můžeme podívat do letecké továrny, která je vybudovaná ve skále. Sice už dnes nefunguje, ale o to zajímavější je její návštěva. Cestou se ještě zastavíme u místního kováře. Opět budeme mít ve studiu hosta, tentokrát fejetonistu Rudolfa Křesťana. O kachnách napsal celou knížku. Pokračuje také naše živá telefonická soutěž - co byste dělali vy s novinářskou kachnou? A zaduje Zpívající vítr - tak se jmenuje další kousek literatury na konci Domina.

Středa 20. 8. 08
Novinářská kachna nám nedá pokoj ani ve středu. Děti na novinářském táboře se jí snaží přistřihnout křídla a ona jim stále uniká. Nezapomeňte nám proto při vysílání telefonovat, co byste s novinářskou kachnou dělali vy. V pořadu se mimo jiné podíváme do sklářského muzea v Kamenickém Šenově. Náš tábor byl v obci Chřibská v Českém Švýcarsku a tam jsme také navštívili nádrž na pitnou vodu. Víte, co se s vodou stane, než si doma otočíte kohoutkem? A vodovodními trubkami doplujeme až do kina – herec Matěj Stropnický nás pozve na premiéru nového filmu Máj. Na závěr Domina nepřijdete ani o další sci-fi.

Čtvrtek 21. 8. 08
Celý čtvrtek si ve vysílání Českého rozhlasu 2 – Praha připomínáme jedno důležité "osmičkové" výročí - rok 1968. Takže i v Dominu půjdeme trochu do historie: popovídáme si s tehdejším redaktorem vysílání pro děti Dr. Josefem Kleiblem. Pokračuje ale také náš celotýdenní lov novinářské kachny a my stále sbíráme vaše telefonáty s odpověďmi na otázku, co byste dělali vy, pokud byste novinářskou kachnu dopadli. V dnešním dominu ještě stihneme zajít do opravdové roubenky a poznat její – považte – současnou obyvatelku. Samozřejmě nebude chybět ani porce literatury na dobrou noc.

Pátek 22. 8. 08
V pátečním Dominu vrcholí naše snaha o polapení novinářské kachny. Co myslíte, podaří se jí dětem na letním novinářském táboře DTA dopadnout, nebo bude dál unikat? Možná, že se schovává někde v psacím stroji - muzeum psacích strojů proto navštívíme s mikrofonem. Jestli už novinářkou kachnu někdy někde viděl, to nám řekne šéf zpravodajství České televize Michal Petrov. A řešit také budeme Podivný případ. Je to název poslední domiňácké četby v tomto týdnu.

Sobota 23. 8. 08
Novinářská kachna dopadena! Trvalo to celý týden a za tu dobu jsme toho v Dominu docela dost zažili. Výběr těch nejzajímavějších reportáží a rozhovorů nejen z novinářského tábora Dětské tiskové agentury na vás čeká v sobotní půlhodince s Dominem. A také vybereme tři nejlepší z vás, kteří nám zatelefonovali svůj nápad, co by se s novinářskou kachnou dalo dělat. Protože k jídlu asi moc nebude... Sobotní Domino začíná v půl osmé večer na Českém rozhlase 2 - Praha.

Více informací o letním táboře DTA na www.dta.zde.cz.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+