pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Amatérské filmové studio Gleyan II. se představí v Chrudimi

Autor: Daniel Bek | zařazeno: 30. 3. 2008 | přečteno 8718

Amatérské filmové studio Gleyan II. - zleva Honza Malý, Štěpán Řemínek, Daniel Bek, Jiří Zavřel, Marek Adamec Choceňské nezávislé filmové studio Gleyan II., které získalo třetí příčku na JuniorFilmu ve Dvoře Králové, představí pod záštitou místostarosty města Chrudimi Romana Málka v pátek 11. dubna 2008. v 18.00 hodin komponovaný večer plný scének, humoru, ale zejména dva filmy, dva protipóly: Arasiel a 2NA2.

Arasiel - archanděl vypráví smutný příběh ze života mladých. Budete šokování tvrdou realitou.
2NA2 - Vše je proměnné, i orientace. A vaše bránice si neoddechne.
Vše bude spojeno v jeden celek doprovodným programem. Vstupte do světa Gleyanu II... otevírá se nový svět...
Rezervace vstupenek za symbolických 22 Kč na www.kinochrudim.cz. Do 15 let nepřístupno.

Co vše se bude dít, nastíní rozhovor s hlavními aktéry.

Na začátek se nám představte – kdo jste, kolik vám je a jak dlouho filmujete? Jsme amatérské/nezávislé filmové studio z Chocně. Fungujeme za podpory Skautu Choceň. Máme pět stálých členů: Marek Adamec, Jiří Zavřel, Štěpán Řemínek, Honza Malý a Daniel Bek. Tvoříme od roku 2005, za tu dobu jsme přibrali i externí členy se kterými spolupracujeme ale jádro je pořád stejné. Je nám kolem 18 – 19 let. Všichni se známe už od dětství.

Režisér (Daniel Bek) rozdává pokyny za HDTV kamerou.  Z natáčení ArasielaCo jste všechno již točili a jaká je vaše nejlepší historka z natáčení?
Máme za sebou již sedm filmů, prakticky se pohybujeme jen ve dvou druzích filmů. A to ulítlé komedie a protipól, vážné filmy na zamyšlení. Jen náš první film měl být vážný fantasy film a vyvinula se zněj fantasy komedie. Nejlepší historka? Těch je habaděj! Ale všeobecně lze říct že největší sranda je při natáčení s Jirkou a Bořkem.

Chtěli byste se v budoucnu věnovat filmařskému průmyslu profesionálně?
Už jsme o tom přemýšleli, většina z nás se toho bude držet jako koníček. Spíše bychom chtěli točit klipy kapelám, a dělat co nejkvalitnější nezávislé filmy. Plné choceňské kino sleduje „chvilku zábavné statistiky“ při premiéře v prosinci 2007.V Chrudimi se poprvé představíte 11. dubna. Na co se mohou návštěvníci těšit?
Na oceněný film Arasiel a na komedii 2na2. Na své si přijde každý divák. Na amatérský film si užijí i pěkné filmové efekty, zasmějí se. Ale hlavně bych se přišel podívat na doprovodný program. Budeme tu mít vlastního moderátora večera, který má připraveny určité scénky, vtipy a zajímavosti z natáčení. Vlastně se diváci dozví co předchází takovému krátkému filmu, uvidí i vystřižené a zkažené scény... a ještě si pro diváky necháváme překvapení.

Jak se tvářili vaši rodiče a spolužáci na film 2na2, který je přeci jen trochu „jiný“?
Všichni si ho hned oblíbili, především dívčí část publika. U rodičů to je složitější a někteří mají tento film zakázán.

Moderátor (Miloš Čapek) dává záludné otázky členům Gleyanu 2. Zleva Jiří Zavřel, Marek Adamec, Štěpán Řemínek, Daniel Bek.Jaký byl rozpočet tohoto filmu a jak dlouho trvalo natáčení a samotné zpracování?
Rozpočet? Pokud si dobře vzpomínám, tak při natáčení tohoto filmu jsme na peníze nesáhli. Pokud bychom měli počítat párky, chleba, čaj atd., tak se rozpočet vyšplhá na necelých padesát korun. Natáčelo se jedno nedělní dopoledne a na zpracování taky moc času nepadlo. Chtěli jsme po náročném natáčení Arasielu trochu odlehčit a hlavně se při natáčení pobavit, což je vidět na nesrovnatelně horší kvalitě snímku ve všech směrech. Nicméně svůj účel snímek splnil. Pobavil diváky.

Přesným protikladem je film Arasiel. Snad málokdo by řekl, že film mohli dělat stejní tvůrci. Co vás k natočení tohoto šokujícího filmu vedlo?
K tomuto tématu nás vedly události okolo nás. Musíme podotknout, že se jedná o dvě skutečné události spojené v jeden příběh! Okořenili jsme to troškou tajemna a nadpřirozena. Nelíbí se nám přehnaná konzumace alkoholu u mladistvých (často pod 15 let) a s tím i nezodpovědné chování. Každý tento problém se snažíme v příběhu nastínit. Na každé toto téma by se mohl natočit vlastní film. Chceme, aby se nad tím lidé trošku zamysleli. Natáčení filmu bylo asi naše nejnáročnější. Všechny tři natáčecí dny se nám podařilo využít bezvadně.

Jaké máte plány do budoucna?
Hlavně maturitu. Dále se pak pořád a pořád zlepšovat. Uvažujeme také o festivalech v zahraničí a spolupráci se zahraničními tvůrci... no plánů je hodně ale času málo;)

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.
My děkujeme za zájem o amatérský film a naše studio. Bylo nám potěšením…Informace o studiu na http://www.gleyan2.ic.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Ceny v soutěži Zlatý oříšek
11. 1. 2021, 463x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
27. 12. 2020, 656x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky
NGO Market 2021
NGO Market 2021
27. 12. 2020


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+