pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: soutěže

     QR kód této stránky ->

III. setkání dětských lidových muzik a XXIV. setkání lidových muzik

Autor: FoS ČR | zařazeno: 4. 11. 2007 | přečteno 11665

FoSBlíží se 10. listopad 2007, kdy se opět milovníci lidového hudebního umění potkají na XXIV. setkání lidových muzik a III. setkání dětských lidových muzik.
Hlavními pořadateli festivalu jsou KYTICE, o.s., ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR. Festival se koná s finanční podporou Visegrádského kulturního fondu. Záštitu nad festivalem přijala místopředsedkyně PS Parlamentu ČR Lucie Talmanová.

Tento hudební festival bude opět v Kulturním domě Vltavská, Praha 7 v blízkosti stanice metra Vltavská na trase „C“ Pražského metra.

Koncert dětských lidových muzik začne v neděli 10. listopadu od 13:00 hodin. Dětské muzicírování bude zaměřeno „Z naší zahrádky, zahrady a z našeho pole“. V průběhu vystoupení jednotlivých dětských muzik si můžeme zavzpomínat, co všechno na naši zahrádce, zahradě, či na poli roste, sklízí, voní anebo jen tak roste pro radost. Největší radost budeme mít určitě všichni z toho, že lidová muzika má i v dnešní uspěchané době místo v našich srdcích a že dokáže potěšit, rozveselit a nabídnout prostor pro zapomnění na starosti a trable, které patří k životu stejně jako Červená modrá fiala nebo otázky malých zpěváků na čížečka jak roste mák, anebo jak se seče otavička. Podíváme se i na zápraží ale i na pole, či do lesa jak tancovala veveřička anebo jak běží liška k Táboru. Určitě je na co Vás všechny milovníky lidové poezie pozvat a strávit s námi příjemnou chvilku s malými muzikanty a potěšit se že lidové umění má stálé místo v našich srdcích i myslích.

Hudební a pěvecký projev vám nabídnou tyto dětské muziky: Lidová muzika Hájiček z Prahy 4, Dětská lidová muzika NOTIČKY z Řevnic, Dětská cimbálová muzika KOLÍČEK z Prahy 4, Dětská lidová muzika OMINKA z Prahy 8, Dětská lidová muzika Modřenec z Prahy 4, Malá muzika z Prahy 8 a Dětská ludová hudba KORNIČKA ze Slovenského Trenčína, která je milým hostem letošního festivalu.

V hlavním sobotním programu XXIV. setkání lidových muzik v pásmu se stejnou tématikou, který začne v 16:00 hodin, se nám představí ŽANDÁR - Cimbálová muzika Slováckého krúžku Praze, nestor Setkání - Cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy, Muzika folklorního souboru GAUDEAMUS, Česká lidová muzika souboru Josefa Vycpálka, Malá Česká muzika Jiřího Pospíšila, Valašská cimbálová muzika Valašského krúžku v Praze - DOLINA, Česká lidová muzika KYTICE.

Hostem bude Detská ludová hudba KORNIČKA z Trenčína, Slovensko. Tematické zaměření dospělých muzikantů a zpěváků je stejné jako u dětských muzikantů, a proto budeme moci společně přemýšlet o tom Až pojedu vorat, jak padá dubový lísteček, nebo jak zní Hlásání žneček v podání Malé české muziky Jiřího Pospíšila, nebo jak se vypořádají muzikanti ze souboru Gaudeamus s „Řečí květin o lásce i nelásce. Určitě opět budou líbezně znít tóny v podání Jiřího Janouška a jeho CM.

Jako po jiné roky již od památné DOMOVINY i letos po skončení hlavního festivalového programu bude od 20:00 hodin „Lidová kasací zábava“.

Letos na zahájení lidové zábavy přijala pozvání nezapomenutelná Dudácká lidová muzika DOKOLEČKA a pak až do půlnoci se budou střídat všechny muziky, které účinkovali v hlavním programu včetně hosta DLH KORNIČKA. Není snad lepšího aktivního odpočinku než si velice dobře zazpívat a zatancovat s kvalitní muzikou tu svou a pobýt tak v příjemném pestrobarevném muzikantském a tanečném prostředí až do půl noci. Určitě bude tu možnost si zatancovat jihočeská kolečka, různé polky, mateníky, vrtěné, sedlácké, valašské gulané, starodávný, danaje, nebo si zazpívat a pak zaverbovat. Určitě dojde i na čardáše či karičky, které již tradičně patří mezí velice oblíbené tance širší veřejnosti bez ohledu na to, z kterého folklorního regionu pochází. Tož pojďte se kasat s lidovou hudbou a nabrat energii, vyčistit mysl, setkat se s přáteliMediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel – Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz . Slavnosti podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, ACR Alfa, OSA – Ochranný svaz autorský a další.

Jozef Harčarik
ředitel festivalu XXIV. setkání lidových muzik a III. setkání dětských lidových muzikvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+