pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Léto na Brontosauří způsob

Autor: Hana Bártová - Hnutí Brontosaurus | zařazeno: 27. 8. 2007 | přečteno 11316

Ruční kosení luk s Brontosaurem (Brontosaurus - Campanula Barbata, JeseníkyTéměř tisíc mladých lidí pomáhalo přírodě i památkám po celé České republice na tradičních Brontosauřích táborech.
Na těchto prázdninových akcích dobrovolníci trávili zpravidla čtrnáct dnů v novém kolektivu bez vymožeností moderní civilizace. Kromě užitečné dobrovolnické práce se mladí lidé zapojili i do bohatého zážitkového programu. Příkladem dobrovolnické akce, kterou pořádá Hnutí Brontosaurus, může být tábor s názvem „Tam nejezdi!“, který se konal u obce Šimanov na Vysočině. Účastníci pomáhali chránit přírodní hodnoty chráněného území Rašeliniště pod Trojanem.

Prázdniny s Brontosaurem „Ručním pokosením a tím, že se tráva odnese dochází k obnově rašeliniště a k navrácení již téměř vymizelých druhů rostlin,“ vysvětluje význam práce Alena Blahová, jedna z organizátorek akce. „V rámci zážitkového programu se účastníci přenesli do světa obyvatel Rumunských hor. Vařili na ohni, měli možnost vyzkoušet si své schopnosti, vytrvalost a činnosti, které nikdy nedělali jako třeba lanové překážky. Byli nuceni spolehnout se sami na sebe a na své síly, znalosti a na nové přátele,“ dále přibližuje program Blahová.

Prázdniny s BrontosauremNeutuchající zájem mladých lidí ukazuje, že Brontosauří klasika má co nabídnout i dnešní generaci. „To že mladí mohou udělat něco opravdu smysluplného a prospěšného a zároveň prožít kus dobrodružství, romantiky a dobré zábavy v novém kolektivu je přitažlivé pro mladé stejně jako před třiceti lety, kdy tzv. Prázdniny s Brontosaurem začínaly,“ říká Hana Bártová, koordinátorka tohoto Brontosauřího programu.

Prázdniny s BrontosauremTábory plní několik funkcí. Každoročně přispívají ! k zachování či obnově mnoha přírodně či historicky zajímavých lokalit. Mladým lidem tábory nabízí aktivní trávení volného času vedoucí ke skutečnému osobnostnímu rozvoji. A v neposlední řadě akce účastníky neformální cestou vychovávají k nekonzumnímu způsobu života a vztahu k přírodě.

logo Hnutí BrontosaurusZážitkový program na akcích zahrnuje pestrou škálu činností jako jsou zajímavé sporty, rukodělné činnosti, dobrodružné hry, vodní i horská turistika apod. Také práce může být v mnohém zajímavá, protože se díky ní můžete dostat do neprobádaných zákoutí naší přírody, vyzkoušet si práci na hradě či zámku nebo zde dokonce po dobu akce bydlet.

Více o Hnutí Brontosaurus a jeho činnosti najdete na www.brontosaurus.czKontakt:
Hana Bártová
koordinátorka programu Prázdniny s Brontosaurem
tel: 777 280 039
kancelář Hnutí Brontosaurus, Hvězdová 10, Brno
www.brontosaurus.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+