pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

PRÁZDNINY, KTERÉ MAJÍ SMYSL

Autor: Hana Bártová - Hnutí Brontosaurus | zařazeno: 29. 6. 2007 | přečteno 12977

Prázdniny s Brontosaurem - putovní tábor ZČ HB Delfín Kam na prázdniny? Chcete se jen bavit nebo i být užiteční? Chcete zažít něco netradičního? Pak máte v těchto dnech poslední možnost přihlásit se!
Kam? Přece na Prázdniny s Brontosaurem!

Můžete třeba s Delfinem putovat po meandrech a zákrutách neznámé řeky, nebo s Modrým kamenem jít z Prahy až do samého nitra Beskyd po cestě „kde nebe Ti bude pokrývkou a země polštářem, hlad Ti bude kuchařem a přátelé oporou“. Chameleon se ptá i nabízí: „Hrabe nám? Hrabejte s námi! Hrabání podmáčených luk na Žďársku, hry, relax, zamyšlení, odvaha i smích,“ a Vlkani zvou na „Cestičky, co Tě přivedou k cestě, po které budeš moci vést druhé“. A jsou desítky dalších možností!

Prázdniny s Brontosaurem -  tábor ZČ HB SlunovratNa internetových stránkách Hnutí Brontosaurus najdete podrobnou nabídku všech připravovaných akcí, ale také informace o další činnosti Hnutí Brontosaurus.

Letní akce známé jako Prázdniny s Brontosaurem nabízejí mladým lidem, kteří chtějí strávit prázdniny nejen dobrou zábavou, ale i užitečnou pomocí přírodě či památkám, bohatý zážitkový program, vzdělávání v oblasti ochrany životního prostředí a smysluplnou práci v chráněných územích, na biofarmách či na hradech a zámcích.
Prázdniny s Brontosaurem -  tábor ZČ HB SlunovratVýběr je možný z více než 50 akcí na atraktivních lokalitách po celé ČR. Mladý kolektiv, dobrý pocit z vykonané práce a netradiční prožitkový program oslovují studenty už přes třicet let.

Na účastníky jednotlivých akcí programu Prázdniny s Brontosaurem (tedy letních táborů Hnutí Brontosaurus) čekají nové zážitky, přátelství, krása luk a lesů, tajemství hradů, čas plný her, dobrodružství, táborových ohňů, ale také konkrétní smysluplná práce. Dobrovolníci na těchto akcích každoročně kosí vzácné louky, pomáhají s opravami a údržbou drobných památek v krajině, hradů a zámků, budují naučné stezky, podílejí se na rekonstrukci starých pramenů, pečují o zvířata...

Prázdniny s Brontosaurem -  tábor ZČ HB MařaticeV současnosti jsou pro zájemce ještě volná místa na některých táborech během celého léta. Jsou to například tábory Noemova archa, který se soustředí na práci s handicapovanými zvířaty, Jesenické příběhy, kde můžete opravovat staré prameny.
Pro lidi se zájmem o hrady a zámky je v nabídce tábor Středověká romance. Tady účastníci bydlí! a pracují přímo na hradě. Můžete také strávit dva týdny v kraji Moravských Kopanic v přírodě Bílých Karpat na táboře Karpatské senobraní. Na zdejších překrásných loukách se, jak za stara, seče a hrabe tráva, suší seno… Péči o chráněné louky se věnují také tábory Kláro, stačí ti půl nebe a sob? a Tam nejezdi! na Vysočině.

Prázdniny s Brontosaurem - putovní tábor ZČ HB Delfín „Tyto tábory však nejsou jedinými, na kterých jsou ještě volná místa. Zájemci mohou kontaktovat i organizátory jiných táborů, u nichž se dozví aktuální stav naplněnosti. Organizátoři mohou také poskytnout bližší informace o perfektním programu, který na našich akcích nikdy nechybí.“ upřesňuje Tomáš Blaha, koordinátor dobrovolníků Hnutí Brontosaurus. „Úplnou nabídku táborů i s kontakty máme vystavenou na našich webových stránkách.“ dodává Tomáš Blaha.

logo Hnutí BrontosaurusA proč jsou tábory Hnutí Brontosaurus i dnes stále tolik atraktivní? „Vlastně ani nevím, co je tím nejdůležitějším. Pořád asi láká netradiční prostředí a zážitky, dobrovolnictví, příroda a dny strávené ve skupince nových lidí. Tohle všechno vytváří nezapomenutelnou atmosféru těchto akcí, díky které se účastníci stále vracejí.“ říká Bc. Jaroslav Bárta, jeden z dlouholetých členů Hnutí Brontosaurus.

Akce připravují školení organizátoři Hnutí Brontosaurus. Kromě pracovně-prožitkových akcí nabízíme také akce výhradně prožitkové, vzdělávací, sportovní nebo akce pro děti či pro rodiče s dětmi. Pro zájemce o organizování akcí nebo vedení dětských oddílů nabízíme prožitkové kurzy (www.cesticky.cz). Pro mladé lidi poskytují akce Hnutí Brontosaurus netradiční a užitečný způsob trávení volného času. Svými aktivitami organizace působí v oblasti vzdělávání a výchovy k ekologicky šetnějšímu způsobu života a rozvoje osobnosti účastníků akcí.

kontakt:
Hana Bártová, koordinátorka programu Prázdniny s Brontosaurem
psb@brontosaurus.cz
www.brontosaurus.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+