pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: pozvánky

     QR kód této stránky ->

Všichni na Mars

Autor: Dětská tisková agentura (DTA) | zařazeno: 25. 4. 2007 | přečteno 14129

Expedice Mars 2007Čtvrtý ročník simulovaného letu dětské posádky do vesmíru. Hra pro děti do 16 let. Cíl letu - Mars.
Občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura ve spolupráci s Českou kosmickou kanceláří, Centrem volného času Lužánky a serverem Alík organizuje již čtvrtý ročník simulovaných letů do vesmíru. Po úspěšných výpravách na Měsíc a k orbitálnímu komplexu se organizátoři rozhodli pro let na Mars.
„Chceme být na této planetě jako první,“ říká Slávek Hrzal, předseda sdružení, které let organizuje. „Vůbec nevadí, že je to všechno jenom hra. Ti, co se do dětské posádky dostanou, ji prožívají jako skutečnost. Je to taková dětská „reality show,“ dodává Hrzal.
Posádka v r. 2005 „letěla“ na Měsíc - a v cíli cesty vztyčila naši vlajku...Do dětské vesmírné posádky se může dostat každý, komu není víc než 16 let, vybere si jednu z nabízených odborností a projde úspěšně konkursem.

K zahájení Expedice Mars 2007 si organizátoři symbolicky vybrali datum 12. dubna. Chtějí tak připomenout den, kdy se člověk poprvé vypravil do vesmíru. „Jsme přesvědčeni o tom, že stejný pocit prvenství zažijí i ti, kteří poletí s námi,“ říká Petr Adámek. Ví, o čem mluví. Je totiž jedním z těch, kteří úspěšně prošli konkursem předchozích simulovaných letů. Společně s dalšími „bývalými dětskými kosmonauty“ je v týmu současných organizátorů.

Posádka vesmírné expedice z r. 2006.Prvním krokem nominace do vesmírné posádky Expedice Mars 2007 je registrace a vyplnění úvodního testu. Přihlášku zájemci najdou od 12. dubna 2007 na internetu, na adrese expedice.kosmo.cz. Děti si podle svých zájmů mohou vybrat jednu z těchto odborností: palubní inženýr, počítačový expert, letec architekt a geolog, palubní lékař a biolog a letec dokumentarista.
Kresba - logo Expedice Mars 2007Expedice Mars 2007 má několik etap. Ti nejlepší, kteří projdou úspěšně všemi testy, absolvují několikadenní přípravu a koncem září podniknou simulovaný let s přistáním na Marsu.

Další podrobnosti o Expedici Mars 2007 a přihlášku najdete na stránkách expedice.

(DTA, mail dta@cmail.cz, tel. 603 426 422)vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+