pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Skautky a světlušky z Opočna pořádaly benefici
na pomoc nemocným dětem

Autor: Iva Vulasová - Junák - svaz skautů a skautek ČR | zařazeno: 16. 4. 2007 | přečteno 12971

Ani malé světlušky se nebojí vzít do ruky mikrofon...Opočenské středisko Junáka v sobotu 31. března připravilo pro širokou veřejnost již posedmé bohatý program na velikonoční benefiční akci Děti dětem. Výtěžek byl určen pro nemocné kamarády z Oddělení větších děti ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, kde se léčí děti s akutní leukémií, s nádory, po úrazech, a děti s neinfekčními onemocněními, které vyžadují hospítalizaci.
Poprvé tuto benefici skautky v Opočně uspořádaly v roce 2000.

Společné vystoupení skautek, světlušek a vlčat, Opočno 2007Úplně zaplněný sál Kodymova národního domu se nejprve pobavil při více než hodinovém vystoupení světlušek, skautek a vlčat. Scénář si samy napsaly a program uváděly skautky z družiny Lasiček.
Program začal společným zpíváním všech účinkujících a následně se představila skupina Kabát v novém pojetí skautek Lasiček.
Junák - svaz skautů a skautek ČRPro nemocné děti přišla zazpívat Livie Kuchařová, která jako světluška v roce 2003 vyhrála v Jihlavě světluškovskou pěveckou celostátní soutěž „O ptáčka zpěváčka“ v rámci Zpívající šestky a je to nadějná opočenská zpěvačka.
Speciální taneční vystoupení si připravila družina skautek Želvy. Malé světlušky zarecitovaly básničky a také zazpívaly a zatancovaly v latinsko-americkém rytmu pod vedením Renaty Pultarové.
A při baletním vystoupení na špičkách Zuzky Vojtíškové se až divákům tajil dech! Pak publikum překvapila nejmenší vlčata, která krásně koledovala!

Výstavka velikonočních ozdob zaujala návštěvníky.Na závěr skautky pozvaly na pódium MUDr. Jiřinu Chládkovou, vedoucí lékařku z Hradce Králové a staniční sestru Janu a obdarovaly je speciálně ušitým hadem z různých druhů látek, na kterých byla napsána jména všech účinkujících a nemocným kamarádům bude připomínat v jejich nemocniční herně tuto akci. Zvláštním dárkem pro paní doktorku byla píseň od Leška Semelky „Jsi prostě úžasná“, kterou doprovázel veliký potlesk.

Na závěr návštěvníci mohli ochutnat všelijaké velikonoční dobroty.Po skončení kulturního vystoupení následovala prohlídka velkého množství skautkami vlastnoručně vyrobených velikonočních ozdob a ochutnávka velikonočních dobrot.
Kromě návštěvníků a účinkujících z Opočna přijeli i hosté z širokého okolí, také skautky z Trutnova, Rychnova nad Kněžnou a světlušky z Kostelce nad Orlicí.
V Kodymově národním domě se toho dne pro nemocnici vybralo 7 500 Kč.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů

, x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+