pozadi
.
" class="img9" alt="hlavička"> ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Vzniklo Fórum nestátních neziskových organizací

Autor: redakce | zařazeno: 1. 3. 2007 | přečteno 7413

logo Rady vlády pro neziskové organizaceMinistryně bez portfeje MUDr. Džamila Stehlíková (Strana zelených) informovala o vzniku Fóra nestátních neziskových organizací fungujícím při Radě vlády pro neziskové organizace.
Členy rady jmenovala v minulém týdnu ministryně Stehlíková předsedu ČRDM Pavla Trantinu a člena představenstva ČRDM Romana Málka, jehož navrhla Koalice nevládek Pardubicka.

Fórum by mělo přinášet aktuální a z praxe ověřené informace a podněty přímo od lidí, působících v neziskovém sektoru. První setkání přípravného výboru proběhne 7. března 2007 od 17 hodin v zasedací místnosti budovy Úřadu vlády (Vladislavova 4, Praha 1).

Do fóra je možné se přihlásit přes e-mail NNO@vlada.cz s předmětem Přihláška. Účastníkem či účastnicí fóra se může stát každý člen nebo každá členka, zakladatel nebo zakladatelka nestátní neziskové organizace. Každých 4-5 měsíců bude svoláno setkání účastníků a účastnic fóra s ministryní k aktuálním tématům v oblasti nestátních neziskových organizací.

„Podíl nestátních neziskových organizací na celospolečenském vývoji je již nyní v České republice významný. Ve srovnání s jinými demokratickými zeměmi je však nedostatečný. Jednou z příčin je mnohdy nevyhovující příslušná legislativa a také nedostatečná systémová opatření, která by usnadnila vznik a samotnou existenci občanských iniciativ a nestátních neziskových organizací,“ řekla ministryně Stehlíková.

Doplnila, že legislativní či systémové změny týkající se právě neziskového sektoru nemohou vznikat od stolu, bez spolupráce s těmi, kterých se dotýkají. Právě proto bylo založeno fórum. Důraz na neziskový sektor se Zeleným podařil vnést do programu vlády, i proto byla tato oblast včleněna do agendy resortu bez portfeje, vedeného ministryní Džamilou Stehlíkovou.

S neziskovým sektorem spolupracuje i poslanecký klub Strany zelených.

Zdroj: ICNvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+