pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Šance pro nízkoprahová zařízení pro děti a mládež získat grant

Autor: NROS | zařazeno: 4. 10. 2006 | přečteno 7710

program VPOHONadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a Nadace Vodafone ČR vyhlašuje výběrové řízení pro nízkoprahová zařízení pro děti a mládež (NZDM) působící v České republice. Granty v maximální výši 150 000 Kč budou poskytovány v rámci programu VPOHO - první nadační aktivity společnosti Vodafone v ČR. V rámci doplňkového grantového kola budou rozděleny téměř 3 miliony Kč. Uzávěrka pro příjem žádostí o grant je 3. listopadu 2006.

Program VPOHO podporuje projekty rozšiřující nabídku služeb a programů NZDM a jejich "nadstavbové" aktivity (projekty zvyšující efektivitu práce, odbornost pracovníků, spolupráci s ostatními NZDM apod.). O podporu z doplňkového grantového kola budou moci žádat NZDM, akreditovaná Českou asociací streetwork (ČAS), nebo ta, která o akreditaci usilují. Nízkoprahová zařízení mohou na své projekty z programu VPOHO získat až 150.000 Kč, přičemž mohou žádat o 100 % nákladů na projekt v celkové délce max. 10 měsíců.

"Nízkoprahové kluby zatím nezískaly ze strany velkých donorů i veřejnosti pozornost, jakou by si zasloužily. Také proto tuto oblast podpoříme v roce 2006 částkou více jak 8,5 miliónů Kč," říká Inge Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone ČR.

Neziskové organizace provozující NZDM musí své žádosti předložit nejpozději do 3. 11 .2006 do 16:00. Projekty následně posouzeny po formální a obsahové stránce a úspěšní žadatelé budou písemně vyrozuměni nejpozději do konce prosi! nce 2006.

"V únoru tohoto roku jsme v rámci programu VPOHO vyhlásili první regulérní grantové kolo a rozdělili jsme nadační příspěvky v celkové částce převyšující 3 miliony korun," říká Anna Onucová z Nadace rozvoje občanské společnosti. "Tyto peníze byly určeny na celkový rozvoj a profesionalizaci nízkoprahových klubů a žádat o ně mohla pouze zařízení, která prošla auditem kvality služeb od České asociace streetwork.

Doplňkového kolo, které vyhlašujeme nyní, je naproti tomu otevřeno všem NZDM v ČR, tedy i těm, která audit kvality zatím nemají, ale plánují jím v dohledné době projít. Program VPOHO tak pomůže rozšířit síť NZDM, která poskytují kvalitní a srovnatelné služby."

Veškeré informace o tom, jak správě vypracovat žádost o grant včetně formuláře naleznete na www.nros.cz v sekci VPOHO a na www.vpoho.cz.


Další informace:
Nadace rozvoje občanské společnosti
Anna Onucová, Jelení 196/15, Praha 1
Tel: 227 271 254, e-mail: anna.onucova@nros.cz, www.nros.cz

Nadace Vodafone ČR
Inga Kaškelyte, Vinohra! dská 167 , Praha 10
Tel: 776 971 677, email: inga@nadacevodafone.cz, www.nadacevodafone.cz


Program VPOHO
Program VPOHO je první nadační aktivitou společnosti Vodafone v České republice. Je zaměřený na podporu nízkoprahových zařízení pro dětí a mládež (NZDM) - na rozvoj a zkvalitnění služeb, které poskytují, na jejich profesionalizaci a odbornou spolupráci. Program vpoho podporuje stávající akreditované nizkoprahové kluby a rozšiřuje činnost, kterou tato zařízení úspěšně vykonávají; poskytuje různé zdroje v rámci jediného programu; vytváří prostředí kooperace a zaměřuje se na identifikaci konkrétních možností pomoci; informuje veřejnost o problémech a možnostech jejich řešení a také o činnosti samotných klubů a neziskových organizací.
Více na www.vpoho.cz

Nadace Vodafone ČR
Nadace Vodafone Česká republika vznikla, aby vytvářela smysluplná strategická partnerství s neziskovými organizacemi za účelem podpory konkrétních rozvojových projektů v celé České rep! ublice.
V roce 2006 iniciovala Nadace dva významné programy: "Vpoho" a "Vpohybu". Vpoho je program podporující akreditovaná "nízkoprahová zařízení", která se snaží zmírňovat rizika spojená s dospíváním. Cílem programu je nabídnout mladým lidem bezpečný prostor pro aktivní trávení volného času a seberealizaci.
Program Vpohybu je nový grantový program nadace, který se zaměřuje na podporu inovativních a motivačních projektů pro vybrané cílové skupiny. Program má dva hlavní strategické směry: 1. Mladí lidé a komunita a 2. Komunikační technologie a znevýhodněné skupiny.

Nadace získává dotace jak od české pobočky Vodafonu tak i od Nadace Vodafone Group Foundation (VGF). VGF má na starosti globální koordinaci projektů, které realizují místní nadace v rámci mezinárodní sítě, a zároveň zprostředkovává příklady dobré praxe, uplatňované při investicích do široké škály sociálních projektů.
Vznik lokálních nadací Vodafone a investice do charitativních projektů je závazn! á pro všechny národní pobočky Vodafonu. Podle mezinárodní agen! tury Acc ountAbility (http://www.accountabilityrating.com), která každoročně hodnotí míru společenské odpovědnosti velkých nadnárodních firem v poměru k jejich ziskům, byla Vodafone Group vyhlášena třetí společensky nejzodpovědnější firmou v roce 2005 na světě.
Více na www.nadacevodafone.cz

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)
NROS je největší grantující nadací v ČR a jedinou nadací ve střední a východní Evropě, která administruje finanční prostředky z Evropského sociálního fondu. Usiluje o posílení neziskového sektoru v České republice podporou projektů, které přispívají k rozvoji občanské společnosti a evropské integrace. Nadace podporuje neziskové organizace, které pracují s ohroženými nebo znevýhodněnými skupinami, brání lidská práva, demokratické hodnoty, toleranci a respektování práv menšin, nebo jiným způsobem zvyšují povědomí o těchto otázkách mezi občany. Jednou z cílových skupin nadace jsou děti a mladí lidé.

S vlastními programy na podporu pozitivního! rozvoje dětí a mládeže začala NROS v roce 1998, kdy ve spolupráci s Českou televizí zahájila úspěšný sbírkový projekt "Pomozte dětem!". V roce 1999 se NROS stala členem sítě International Youth Foundation (IYF), která sdružuje organizace podporující děti a mládež po celém světě. Ve spolupráci s IYF byl v roce 2000 zahájen program Gabriel zameřený na podporu volnočasových, dobročinných aktivit a dobrovolnictví dětí a mladých lidí a profesilnalizaci práce s dětmi a mládeží. Na něj v roce 2002 volně navázal jednak mezinárodní program "klub-net" podporující zakládání klubů při škole, který financuje německá nadace Robert Bosch Stiftung a v roce 2005 také program VPOHO podporující nízkoprahové kluby, financovaný nadací Vodafone. V rámci IYF a ve spolupráci se společností NOKIA pak NROS od roku 2002 realizuje program Make a Connection zaměřený podporu dobrovolnictví a mladých lidí a jejich vztah ke komunitě.
Více na www.nros.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+