pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Na Vítkově začal osmý ročník celostátní Bambiriády

Autor: ČRDM | zařazeno: 25. 5. 2006 | přečteno 13218

Eva Bartoňová (MŠMT) přestřihuje pásku letošní Bambiriády.Přestřižením barevné stuhy pod pódiem na pražském vrchu Vítkov ve čtvrtek 25. května 2006 před polednem zahájili organizátoři Bambiriády, její hosté a partneři čtyřdenní maratón této celostátní akce, pořádané Českou radou dětí a mládeže (ČRDM). Letošní, v pořadí již osmý ročník se pod mottem BÁJečNÝ DĚTSKÝ SVĚT koná od čtvrtka do neděle, a to kromě Prahy v dalších 25 městech ve všech krajích ČR. Prestižní akce vyzdvihuje význam smysluplného využití volného času nejmladší generace a pestrost nabídky, již v tomto ohledu představují různá juniorská uskupení, domy dětí a mládeže či centra volného času.

„To, čeho si nejvíce cením, je, že Bambiriáda neprobíhá jenom v Praze; probíhá opravdu na mnoha místech České republiky, což je úžasný výkon,“ prohlásila uznale ředitelka odboru pro mládež MŠMT Eva Bartoňová. Blahopřála pořadatelům i k tomu, že se jim podařilo „myšlenku Bambiriády vyvézt i mimo hranice České republiky“. Podobně jako loni i letos totiž akci podle českého vzoru zažijí ve dvou slovenských a jednom polském městě.

Bambiriáda 2006, Praha „Přemýšlel jsem, jak vypadá báječný dětský svět. A myslím si, že to, o čem jsem my všichni snili, když jsme byli malí – to, do jakých bájných světů jsme utíkali – má docela pěkné zhmotnění tady na Bambiriádě,“ podotkl předseda pořádající ČRDM Pavel Trantina. Bambiriáda podle něj ukazuje, že není třeba o báječném světě jen snít, ale že ho lze nalézt blíž, než by se mohlo zdát. „Třeba za rohem našeho domu; za dveřmi klubovny, sálu, kde funguje folklorní sdružení, nebo na plácku, kde stojí indiánské týpí – a především v létě o prázdninách na táborech,“ připomněl Pavel Trantina smysl pořádané akce. Upozornil, že o to, aby dětský svět byl opravdu báječný a nebylo nutné o něm jen bájit, se starají desetitisíce dobrovolníků, kteří vedou sdružení dětí a mládeže v celé republice.

Petr Hájek (Generali pojišťovna a. s.) předává ceny za soutěž. „Podporujeme ČRDM, jednotlivá sdružení, v organizování nejrůznějších akcí – a právě Bambiriáda je tou nejvýznamnější,“ připojil se svou zdravicí z pódia na Vítkově Petr Hájek, zástupce generálního partnera – Generali pojišťovny a.s. Součástí úvodního ceremoniálu se stalo mj. i vyhlášení výsledků vědomostní soutěže pro děti Okřídlený lev, svým názvem odkazující na benátského lva z loga generálního partnera Bambiriády, který soutěž spolu s ČRDM uspořádal. Dalším z hostů, kteří se krátce ujali mikrofonu, byl také pražský radní Jan Štrof a bývalá předsedkyně Rady Jana Vohralíková.

Držitelé ceny Přístav 2006, uprostřed Pavel Trantina, předseda ČRDM. Na pódiu přikrášleném – podobně jako celý bambiriádní areál – v „antickém“ stylu byly rovněž slavnostně předány ceny ČRDM „Přístav“. Vedení ČRDM je každoročně uděluje regionálním politikům či úředníkům veřejné správy za jejich podporu a pomoc mladé generaci i těm, kteří se na jejich mimoškolní výchově podílejí. Letos náleží umě malované trosečnické láhve se skrytým poselstvím pětici laureátů. Jsou jimi vedoucí oddělení mládeže a sportu příslušného odboru KÚ Kraje Vysočina Jan Burda, vsetínský starosta Jiří Čunek, hejtman jihomoravského kraje Stanislav Juránek, vedoucí oddělení dětí, mládeže a tělovýchovy královéhradeckého krajského úřadu Miroslava Smolíková a starosta obce Kateřinice Antonín Mikšík. Tomu povinnosti neumožnily osobně si cenu v Praze převzít – obdrží ji v pátek při otevírání dětského bezbariérového centra v Kateřinicích.

Bambiriáda 2006, Praha Poněkud netradiční ráz dalo startu letošní Bambiriády slavnostní předání pamětní stuhy, kterou organizátoři věnovali vojenskému posádkovému velitelství Praha jako výraz díků za dlouholetou spolupráci. „Skutečnost, že děti a armáda k sobě tak trošičku patří, není jen fráze, protože armáda nám pomáhá naprosto zásadním způsobem při organizaci akce takovéhoto rozsahu,“ předeslal ředitel Bambiriády Martin Bělohlávek. Zástupci Rady oplátkou obdrželi knihu o vojenské historii Prahy. Publikaci pokřtili minulý týden pražský primátor Pavel Bém s náčelníkem Generálního štábu Armády ČR Pavlem Štefkou – oba přitom náleží k osobnostem, které nad Bambiriádou převzali záštitu.

Bambiriáda 2006, Praha Je zřejmé, že podnik typu Bambiriády by ČRDM nemohla realizovat (a financovat) sama – jejími hlavními partnery jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Armáda ČR; generálním partnerem je Generali Pojišťovna a.s., mající již několik let při pořádání této akce klíčové postavení. Pro 8. ročník Bambiriády jsou výhradním partnerem v oblasti kosmetiky Laboratoře Vichy s projektem Škola slunce s Vichy. Jeho hlavním úkolem je zábavnou formou seznámit děti a mládež se správnými návyky, jak se chránit před sluníčkem.


Další informace o Bambiriádě najdete na stránkách www.bambiriada.cz. Více o letošních laureátech si můžete přečít na stránkách Ceny Přístav.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+