pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Bambiriáda 2006 dostává jasné obrysy

Autor: Jiří Majer | zařazeno: 11. 3. 2006 | přečteno 14583

Za předsednickým stolem (zleva Blanka Lišková, Pavel Hofrichter, Martin Bělohlávek a Pavel Trantina) Bambiriáda - nejznámější a nejrozsáhlejší akce České rady dětí a mládeže (ČRDM), plánovaná tradičně na konec května - začala už nyní dostávat konkrétní obrysy. Přesvědčit se o tom mohli 9. března 2006 účastníci setkání zástupců tzv. Bambiriádních center (BAC) s Centrálním bambiriádním štábem (CBŠ). Přibylo i pár dalších plánů, záštit a - co je jistě důležité - také peněz. "Myslím, že našlápnuto na úspěšné uskutečnění Bambiriády 2006 je bezezbytku, a věřím, že se nám společně podaří," prohlásil úvodem pracovní schůzky předseda CBŠ Martin Bělohlávek.

zástupci bambiriádních center Jeho slova směřovala k tuctu lidí, kteří se letos již potřetí sjeli do Prahy, aby tu reprezentovali týmy dobrovolníků majících konání celorepublikové akce na starosti ve jejich regionu, kraji či městě. Hned jedna z prvních informací se týkala financí. Martin Bělohlávek s odkazem na webové stránky MŠMT oznámil, že ministerstvo školství k očekávaným třem milionům, vyčleněným na Bambiriádu, přidalo 300.000 korun. "A já počítám s tím, že se to příznivě projeví směrem k městům," naznačil šéf CBŠ.

Nad akcí, uváděnou mottem BÁJNÝ DĚTSKÝ SVĚT, již dříve převzali záštitu čtyři členové kabinetu: ministryně školství Petra Buzková, ministr vnitra František Bublan, ministr obrany Karel Kühnl a ministr kultury Vítězslav Jandák. K nim se podle informací CBŠ připojil i pražský primátor Pavel Bém a náčelník generálního štábu Pavel Štefka. "Vojenská" záštita má přitom i svůj praktický význam: zástupcům BAC bude k dispozici seznam posádek, na něž se v případě potřeby mohou obrátit se žádostí o spolupráci. Martin Bělohlávek v této souvislosti připomněl, že v hlavním městě armáda Bambiriádě výrazně pomohla, a to "zabezpečením týlu", čehož si organizátoři považují.

Pokud jde o mediální prezentaci akce, v plánu je několik tematických tiskových konferencí. Na konci dubna by se mělo mj. uskutečnit ve spolupráci s MŠMT setkání s novináři, na němž by dostali prostor pro prezentaci "své" Bambiriády zástupci všech bambiriádních center.

Bambiriáda 2006Ukazuje se také, že v pořadí již osmý ročník Bambiriády patrně dostane zajímavý zahraniční rozměr. Jak informoval předseda ČRDM Pavel Trantina, mělo by totiž proběhnout Setkání v srdci Evropy za účasti zástupců deseti zahraničních organizací. Jde o národní rady mládeže ze sousedních států, Norska, Francie, Slovinska a Litvy. Organizátoři by Setkání rádi propojili nejen s doprovodnou akcí Bambiriády, Sněmem dětí a mládeže, ale i s exkurzí po bambiriádních regionech. "Předběžně jsme vytipovali trasu, která by vedla přes severní, západní a jižní Čechy," řekl Pavel Trantina. Upřesnil, že zahraniční návštěva by zavítala do Chomutova, Chebu, Plzně, Klatov, Českých Budějovic a do Tábora. Cesta by podle něj mohla přinést dětským spolkům efekt v podobě otevřené možnosti pro navázání zahraničních kontaktů na místní respektive regionální úrovni.

Bambiriáda je akcí, která již překročila hranice ČR. Nejen tím, že se loni podle českého vzoru konala i na Slovensku (Námestovo, Žilina) a v Polsku (Bielsko-Biala), ale i díky tomu, že některá bambiriádní města přivítala hosty z ciziny. A nejinak tomu bude nejspíš i letos. "Víme, že přijedou Poláci, Slováci, Maďaři, Němci a máme rozjednané Finy - takže vám trošku konkurujeme," nechala se slyšet zástupkyně BAC ze Šumperka.

Stejně jako loni se ve spolupráci ČRDM s pojišťovnou Generali (hlavní partner) uskuteční v rámci Bambiriády celorepubliková soutěž pro děti nazvaná Okřídlený lev - s tím rozdílem, že letos nebude výtvarná, nýbrž vědomostní, a namísto čtyř budou její účastníci rozděleni do tří kategorií. Vyhlášení vítězů opět proběhne při zahájení Bambiriáady v Praze, sdělila zástupkyně pojišťovny Generali Dagmar Komárková. Podrobnosti k soutěži jsou zveřejněny ZDE.

ČRDM se rovněž obrátilo na Národní institut dětí a mládeže (NIDM) se žádostí o dotazníkový průzkum mezi návštěvníky Bambiriády. "Dotazník by nám měl pomoci zjistit, jaký je profil návštěvnické veřejnosti, proč lidé na Bambiriádu chodí, po kolikáté tam už byli, jak jinak tráví volný čas a podobně," vysvětlil Pavel Trantina. Podle něj by bylo dobré, aby se průzkum uskutečnil nejen v Praze. "Věřím, že vám to může přinést docela zajímavá data, později použitelná třeba pro jednání se sponzory či s městem," dodal šéf ČRDM.

Informace o Bambiriádě lze nalézt na internetové adrese www.bambiriada.cz.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Ceny v soutěži Zlatý oříšek
11. 1. 2021, 463x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
27. 12. 2020, 656x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky
NGO Market 2021
NGO Market 2021
27. 12. 2020


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+