pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

CVVZ třemi slovy?

Autor: Jiří Majer | zařazeno: 27. 11. 2005 | přečteno 12354

Zkušenosti, zábava, ponaučení, servis, klid, volnost, setkávání… Tato slova se spolu s dalšími ozývala po položení jedné ze tří anketních otázek, na něž v průběhu Celostátní velké výměny zkušeností (CVVZ) 2005 v Třebíči odpovídali náhodně vybraní respondenti. Měli říci pouhá tři slova, která podle nich nejlépe vystihují letošní ročník tradiční podzimní akce, zaměřené na výměnu názorů a zkušeností lidí, kteří část svého volna naplňují prácí s dětmi a mládeží.

1. Kdybyste měl/a letošní cévévézetku charakterizovat třemi slovy, která by to byla?
2. Jaký nápad - ať už z programové skladby, nebo organizační - se kterým jste se zde setkal/a, vás zaujal možná nejvíce?
3. Celostátní velká výměna zkušeností v Třebíči je zaštítěna mottem "Návrat ke kořenům". Jak se to podle vašeho názoru organizátorům daří?

1. Servis, kvalitka - ta určitě… A já se zatím bavím: takže zábava.
2. Protože jsem tady víc jako lektor, tak servis pro lektory, ten je perfektní. A taky mě zaujalo, jak tady vypadají všichni (organizátoři) jako mlynáři.
3. No, já jsem těch cévévézetek moc neprolezl. Ale pravda je, že už samotná volba Třebíče je návrat ke kořenům, protože v Třebíči byla cévévézetka jedna z prvních, ta myšlenka tady vznikala. A určitě jde o návrat ke kořenům v tom, že se tu nedělá nic složitého; je to jednoduché, a funguje to.
Tomáš Homa, předseda Krajské rady dětí a mládeže kraje Vysočina

1. Nabídka programů, zklamání i očekávání.
2. Možnost přihlašování programů přes internet, to se mi líbilo.
3. Je zatím ještě předčasné na to odpovědět. Dosavadní dojem je rozpačitý; dva semináře, na které jsem chtěla jít, mně zrušili, vlastně právě v momentě, kdy měly začít. Šlo o semináře Sádra a sádrové masky a Keramika - nevím, jestli se zítra bude konat.
Petra Petenčinová, Junák, Červené Pečky

1. Zábava, ponaučení a legrace.
2. Určitě diskuse, protože při ní si vyměňujeme nejvíc informací, prodiskutujeme si zkušenosti a názory.
3. Jsme ani ne v polovině, a už se to rozjíždí. Myslím si, že se jim to daří; už ten přivítací rituál se jim povedl…
Účastnice z České tábornické unie, Pardubice

1. Každopádně je tady dobrá organizace, to se musí nechat. Díky dobrému značení se sem dalo suprově zajet. A lidé jsou tady hodně přátelští, určitě.
2. Každopádně jednání s lidmi tady je supr. Ještě nikde, kde jsme byli, to takhle organizované nebylo.
3. Jsem tady poprvé, takže tohle nevím.
Josef Vošahlík, oddíl bojových umění, Příbram

1. Z prvních dojmů převažuje trošku chaos - takže chaos by bylo první slovo. Druhé by bylo asi klid a třetí volnost.
2. Mě zaujal program Výsadek, při kterém lidi někde v noci vysadí, a oni pak musejí dojít zpátky.
3. Nevím, nemám moc srovnání s minulými cévévézetkami. Ale myslím, že to uvedli docela dobře při uvítacím rituálu.
Eliška Míčková, sdružení Sirius

1. Možná kořeny, kvůli tomu heslu Návrat ke kořenům. Druhý výraz by byl dobrý nápad. A to třetí slovo je pro mě setkávání.
2. Co se mi líbilo, bylo letošní přihlašování programů. Každopádně mám pocit, že bylo lepší než loni; daleko přehlednější, a dílny jsou vážně naplněny, takže se dá udělat hodně věcí. A líbil se mi hned první nápad, což bylo zapálení ohně, i když trošku nevyšlo po technické stránce.
3. Já myslím, že se snaží. Vím, že tenhleten kolos uřídit je určitě pekelná práce. Spíš si říkám, jestli se to podaří účastníkům.
Radek "Houmr" Bořek, Pionýr Litomyšl

1. Sníh, oranžová a Třebíč.
2. Zajímavý byl asi ten úvod, zahájení. Potom se mi líbí zdejší prostory, široká nabídka programů… Jsem spokojený.
3. Určitě z organizačního hlediska ano, je to všude vidět, všude to je napsané. Ale z praktického hlediska jsem to moc nezaregistroval, abych řekl pravdu. To je můj názor.
Petr Jeneček, ZO Českého svazu ochránců přírody "Zvoneček", Vrané nad Vltavou

CVVZ 2005 Třebíč 1. Práce s dětmi, zábava, zkušenosti.
2. Třeba teď za chvíli mám program Záchrana tonoucího, a je to v bazénu, takže si to člověk hned vyzkouší, což je asi nejlepší: místo nějaké teorie jde o praxi.
3. Zatím asi uplynul krátký čas na hodnocení. Ale úvodní rituál byl zajímavý, pěkný… Asi se jim to podařilo; myslím, že jo.
Dominika Faltová ze sdružení Duhavytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů

, x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+