pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Hledají se hostitelské rodiny

Autor: Klára Kutišová | zařazeno: 21. 7. 2005 | přečteno 9921

Na besedě s redaktory Dětské tiskové agentury.Každoročně k nám přijíždějí strávit jeden školní rok nebo pololetí studenti z nejrůznějších zemí světa - účastníci programu AFS pro středoškolské studenty. Přijedou s cílem poznat důvěrně život v naší zemi, seznámit se s její kulturou, postupně se naučit jazyk a v neposlední řadě - navázat nová přátelství. Na školní rok 2005-06 přicestuje do České republiky již 19. srpna 44 zahraničních studentů, někteří z nich však na svou "českou rodinu" ještě čekají. Pokud byste chtěli mít nového kamaráda, blíže se seznámit s kulturou Thajska, Hongkongu, Japonska, Brazílie, Venezuely, Německa, Portugalska nebo Španělska a podělit se o krásy České republiky, máte šanci již příští školní rok. V případě, že máte doma volnou postel a hlavně otevřené srdce a zájem o tuto výjimečnou zkušenost, rádi o Vás uslyšíme, podáme Vám další informace a podělíme se s Vámi o naše zkušenosti.

AFS Tito studenti stále ještě nenašli svoji hostitelskou rodinu:

  • Chun Jin Sin, 1988, Honkong Student Chun Jin má přezdívku Dickson. Otec pracuje jako řidič, maminka je v domácnosti. Má jednu sestru (22 let), která byla na ročním pobytu ve Španělsku.Dickson pravidelně hraje basketbal a jezdí na kole, 7 let chodil do skauta a několik let vedl skautskou skupinku. Až dokončí střední školu rád by studoval účetnictví. Angličtinu studuje 11 let.
  • Suparampa Wamgcharoensap, 1987, Thajsko Přezdívka Suparampy je Cat. Žije s rodiči, kteří jsou oba obchodníci a se čtyřmi sourozenci. V minulosti strávila 3 měsíce na Novém Zélandu. Ráda a pravidelně čte, cvičí a běhá. Ve škole se mimo jiné učí thajský box. Angličtinu studuje 9 let. Nyní studuje politologii a ráda by se stala velvyslankyní.
  • Yu Kiuchi, 1987, Japonsko Studentka žije s oběma rodiči a mladším bratrem (16 let). Otec je univerzitním profesorem, miminka je v domácnosti. Ráda zpívá, hraje na kytaru a maluje. Je členkou tzv. samurajského divadla – hraje, píše scénář i režíruje. V budoucnosti by se ráda stala zpěvačkou a zpívala po Evropě. Angličtinu studuje 6 let.
  • Reinaldo José Maldonado, 1989, Venezuala Také Reinaldo je z velké rodiny, má tři sourozence (sestru a dva mladší bratry). Otec pracuje jako manažer, maminka je úřednice. Jeho sestra se již programu AFS účastnila v roce 2000. Reinaldo je tichý chlapec. Velmi rád čte, baví se s přáteli. Angličtinu se učí 5 let a rád by studoval na univerzitě.
  • Ana Cristina Jesus de Oliveira, 1988, Brazílie Ana má jednu mladší sestru (10 let). Otec pracuje jako mechanik, maminka vlastní obchod s oblečením, kde Ana vypomáhá. Ráda studuje, čte, zpívá ve sboru, hraje divadlo a tančí. Je nábožensky založená a účastní se aktivit své farnosti. V budoucnu by ráda studovala medicínu.
  • Ricardo de Jesus Mota, 1988, Brazílie Ricardo žije se svoji maminkou a babičkou. Maminka je úřednice. Jeho velkou vášní je tanec, zejména tango, bolero a samba. Na hodiny tance dochází dvakrát týdně. Občas také hraje volejbal. V minulosti se učil herectví a zkoušel judo. Teď se zajímá hlavně o studium, chtěl by se zlepšit v angličtině, kterou studuje 6 let, a studovat v zahraničí.
  • Sonia Santos Vasconcelos, 1988, Portugalsko Sonia žije s oběma rodiči a dvěma sourozenci (sestra 25 let, bratr 27 let). Sonia velmi ráda a pravidelně sportuje, ve škole závodně plave, hraje také fotbal a házenou. Vedle sportu má ráda muziku, hraje na kytaru. Ve škole ji nejvíce baví přírodovědné předměty a v budoucnu by ráda buď sportovala nebo zpívala. Angličtinu studuje 7 let, mluví též francouzsky.
  • Rafael Zarogoza Miro, 1989, Španělsko Student Rafael žije s maminkou, která pracuje jako asistentka a má sestru (22 let). Mezi Rafaelovy zájmy patří plavání, rád hraje karty s přáteli, chodí do kina, venčí otcovy psy, dále rád čte a hraje tenis. V budoucnosti by byl rád kuchařem, velmi rád připravuje deserty. Také uvažuje o studiu jazyků či historie. Angličtinu se učí 10 let.
  • Stephan Jan Wojtowytsch, 1988, Německo Stephan je jedináček, žije se svými rodiči, otec je podnikatel a maminka pracuje jako sekretářka. Stephan již byl na několika krátkodobých studentských výměnách. Hraje na trombón ve školní kapele a v kostele a denně čte. Zatím není rozhodnut, co by chtěl dělat v budoucnu –snad studovat němčinu,nebo historii, nebo filosofii či matematiku. Angličtinu studuje 5 let.
  • Rahel Maria Plietzsch, nar. 19.3.1988, Německo Rahel má sestru Mirjam (15 let) a žije s maminkou, která je lektorkou na univerzitě. Ráda kreslí a věnuje se umění, má ráda muziku a koncerty. Až se vrátí z AFS programu, čeká ji maturita a poté by ráda studovala co ji baví: architekturu a design. Pokud to nevyjde, otevře si vlastní obchod. Vedle angličtiny, kterou studuje 6 let, se učí 4 roky francouzsky.

AFS - mezinárodní nezisková organizace, která přes 50 let poskytuje mezikulturní vzdělávací příležitosti ve více než 50 zemích světa s cílem pomáhat lidem poznávat se a porozumět si.

Kontakt:
AFS Mezikulturní programy, Zlatnická 7, 110 00 Praha 1, tel: 222 317 138, tel+fax: 222 324 006, www.afs.cz, e-mail:jitka.cerna@afs.org


O besedě se zahraničními studenty v Dětské tiskové agentuře si můžete přečíst ZDE.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+