pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Čtěte ADAMa prostřednictvím RSS - 2. díl

Autor: Petr Molka | zařazeno: 16. 6. 2005 | přečteno 10239

RSS WWW.ADAM.CZPro mnohé internetové nadšence začíná jejich internetový den obvyklým kolečkem po internetových stránkách. Prvně navštívit zpravodajství, pak nové informace o počasí, následují aktuální informace o stavu dopravy a dostane se i na stránky ADAMa. Pro takovéto informační „hladovce“ byla vymyšlena zajímavá pomůcka s názvem RSS - redy „Really Simple Indication“, takže něco jako "velmi snadné indikování" či oznamování nějaké změny, něčeho nového. Na internetu najdete několik programů (RSS čteček), jenž umožňují změny na nejrůznějších stránkách zaznamenávat a takové sumarizované informace čtenáři pak předkládat. Jednoduše si tak můžete vytvořit vlastní informační centrálu, kde budete mít jen zprávy z takových oblastí (serverů, stránek, zpravodajství). Čtečka RSS vám předloží nadpis, anotaci a datum vydaní článku i další údaje aniž by bylo nutné navštívit informační stránky – na čtenáři je pak, zda mu stojí za to celý článek přečíst. Novější programy umožňují také vyhledávání, filtrování a třídění zpráv.

O použítí a nastavení dvou českých programů pro RSS jste se mohli dočíst na ADAMu v předchozím díle článku „Čtěte ADAMa prostřednictvím RSS“. Teď přinášíme seznam a odkazy na další internetové čtečky informačních zdrojů určených pro operační systém Windows.

:: FeedDemon - http://www.bradsoft.com/feeddemon/index.asp – program vyhodnocený časopisem Computer jako nejlepší k čtení RRS. Program je ale dostupný za cca 670 Kč.
:: Feedreader - http://www.feedreader.com – je dostupný bezplatně.
:: SharpReaderhttp://www.sharpreader.net - bezplatně šířený program
:: BlogExpress - http://usablelabs.com/productBlogExpress.htm - opět zdarma
:: NewzCrawler - http://www.newzcrawler.com – cena: cca 670 Kč
:: Albion - http://www.abilon.org - dostupný bezplatně.

Slunecnice.czAktuální verze čteček informačních kanálů i s českým popisem a hodnocením naleznete například na Slunečnici (server pro download freeware a shareware) ZDE. D o programů pak stačí zadat RSS adresu http://www.adam.cz/rss.php a už můžete sledovat nové články na ADAMu.

V případě, že máte čtečku RSS nainstalovanou můžete vyzkoušet přidat informační kanál RSS ADAM.CZ do vaší RSS čtečky prostřednictvím odkazu. Podporované čtečky a odkazy pro čtečky najdete na FeedCat.net ZDE.

Pokud ale nechcete instalovat do počítače další program, ale chcete si RSS ADAMa jen prohlédnout, můžete navštívit například tyto níže uvedené adresy.
:: Blogator - Blogator - RSS WWW.ADAM.CZ
:: Právě dnes - monitoring zpravodajství - Ostatní / Rodina On Ona (na této stránce najdete výpis článků z WWW.ADAM.CZ.
:: RSS.POOH.CZ - RSS Katalog POOH.CZ - WWW.ADAM.CZ
:: FeedCat.net, dříve Topindex - RSS katalog - FeedCat.net - WWW.ADAM.CZSouvisející články:


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+