pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

UNICEF ocenil DTA

Autor: Radka Páleníková - Klub Domino, Dětská tisková agentura | zařazeno: 27. 2. 2005 | přečteno 12865

Jiřina Jirásková a Pavla Gomba předávají certifikát Slávkovi Hrzalovi.

Jak pestrá a dlouhodobá je spolupráce občanského sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura s Českým výborem pro UNICEF se můžete přesvědčit velmi snadno sami. Stačí, když slovo UNICEF zadáte ve vyhledávání Malých (ale našich) novin (www.dta.zde.cz). Počátkem roku 2004 nad naší činností přijal Český výbor pro UNICEF záštitu. Když se o ten rok zpátky ohlédneme, můžeme s jistotou tvrdit, že ta záštita nebyla formální. Naopak. Pokračovali jsme ve velmi dobré spolupráci, v mnohém ji vylepšili, rozšířili. A tak nás pozvání na tradiční setkání partnerů a příznivců Dětského fondu OSN velmi potěšilo.

Hosty z řad hlavních sponzorů, mediálních partnerů a příznivců Dětského fondu OSN – UNICEF v ČR přivítala jeho ředitelka Pavla Gomba: „Děkuji, že jste do téhle naší krásné a velké rodiny přijali pozvání.“ Zdůraznila, že formy pomoci mohou být různé (dary finanční, poskytování služeb, práce dobrovolníků nebo třeba nákup přání), ale všechny velmi významně pomáhají.

Certifikát UNICEF pro DTA - Rádio Domino

Předsedkyně výkonné rady Jiřina Jirásková připomněla, že je důležité, že získané peníze vždy směřují na konkrétní projekty ku prospěchu společnosti. Například díky projektu Panenka mohlo být 1 666 000 dětí očkováno proti základním dětským nemocem. Program Dobrý start do života umožnil výrazné zlepšení podmínek pro 823 dětí (částka 1 350 Kč postačí pro pokrytí základních potřeb novorozeného dítěte, včetně bezpečného porodu, očkování, pitné vody a registrace při narození). A díky skutečnosti, že UNICEF mnozí lidé a firmy podporují dlouhodobě, mohla být okamžitě po katastrofě v jihovýchodní Asii odeslána konkrétní pomoc.

V závěru setkání předaly předsedkyně Výkonné rady Českého výboru pro UNICEF Jiřina Jirásková a výkonná ředitelka Českého výboru pro UNICEF Pavla Gomba certifikáty, které UNICEF uděluje jako výraz uznání za významnou pomoc ve prospěch dětí. Jeden z nich převzal ředitel Dětské tiskové agentury, Slávek Hrzal. Ve svém poděkování uvedl, že si velmi váží skutečnosti, že spolupráce je vzájemná a velmi přínosná.

UNICEF

Klub Domino, Dětská tisková agentura a UNICEF

  • Na stránkách Malých (ale našich) novin pravidelně zveřejňujeme informace o aktivitách UNICEF, konkrétně se věnujeme projektu Panenka (adoptuj panenku, zachráníš dítě), Stromu splněných přání a iniciativám UNICEF na pomoc obětem tsunami.
  • V červnu jsme společně v pražské zoologické zahradě oslavili Mezinárodní den dětí.
  • Členové KD, DTA jsou každoročně zastoupeni v dětské porotě na prestižní fotografické soutěži CZECH PRESS PHOTO.
  • První prosincovou neděli tradičně spolupracujeme na propagaci Mezinárodního dne dětského vysílání, které je pro nás vyvrcholeném přehlídky rozhlasových pořadů o dětech a pro děti – Dominiáda.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+