pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

     QR kód této stránky ->

Strom splněných přání

Autor: Dětská tisková agentura (DTA) | zařazeno: 30. 11. 2004 | přečteno 13920

dárky

Chcete potěšit děti z dětských domovů dárky podle jejich přání? Pak můžete navštívit ve dnech 29. listopadu – 22. prosince 2004 Vinohradský Pavilon v Praze 2, Vinohradská 50. Již tradičně tu ve spolupráci s Českým výborem pro UNICEF pořádají těsně před vánočními svátky pro děti z dětských domovů Strom splněných přání.

Kdo zajišťuje dárky?
Každý, kdo chce dětem, které nemají vlastní rodinu, udělat radost a splnit jejich přání - běžní návštěvníci Vinohradského Pavilonu, jeho obchodní partneři, spolupracovníci…

Jak se dozvím přání dětí a jak dárky předát?
Jednotlivá přání dětí, napsaná na kartičkách (s cenovým limitem dárků do 1 000 Kč), si každý, kdo chce děti obdarovat, osobně vyzvedne ve Vinohradském Pavilonu v jeho běžné provozní době od 9.30 do 21.00 hod. (přímo u vánočního stromu, který nelze přehlédnout). V době od 29. 11. do 22. 12. dárek pro vybrané dítě obstará a dodá zpět do Vinohradského Pavilonu dobrovolným spolupracovníkům Českého výboru pro UNICEF, jehož prostřednictvím se pak dárky dostanou k dětem do dětských domovů.

Kdo je obdarovaným?
Každoročně je takto obdarováno přibližně 1 200 dětí - postupně ze všech domovů v ČR.

Termín pro odevzdání dárků ve Vinohradském Pavilonu:
Dárky podle přání dětí odevzdejte ve Vinohradském Pavilonu nejlépe do 20. 12. (22. 12. dopoledne se ve Vinohradském Pavilonu koná slavnostní zakončení celé akce a zkompletované dárky budou předány zástupcům jednotlivých dětských domovů, kteří si pro ně přijedou).

Pro zajímavost uvádíme nejčastější a nejméně obvyklá přání dětí ze seznamu pro rok 2004, který na Vás čeká v Pavilonu
Nejčastější přání:
Discman
Rádio s CD
Stříbrné šperky
Oblečení (mikiny, džíny, svetry)
Kosmetické balíčky
Videokazety
Počítačové hry
Kolečkové brusle
Kočárky pro panenky
Fény
Fotoaparáty

Neobvyklá přání:
Labyrint pro křečka (klec, kolotoč, domeček, krmítko)
Co největší kočárek pro panenky
Černý pejsek s píšťalkou (Bobík – pes na píšťalku)
Porcelánová panenka
Třípatrové vybavené pouzdro
Panenka „Karolínka“
Relaxační pytel na sezení
Strojek na stříhání vlasů
Rybářský prut

Jak jinak můžete pomoci? (dospělí)
Hledáme dobrovolné spolupracovníky (z řad studentů, žen v domácnosti, seniorů), kteří jsou ochotni ve dnech 29. 11. - 22. 12. 2004 zodpovědně a spolehlivě pomoci s organizačním a provozním zajištěním akce přímo ve Vinohradském Pavilonu.

Tato práce bude spočívat v kontaktu se zájemci o splnění přání dětí a ve vedení evidence těchto zájemců i přinesených dárků pro děti. Tato služba musí být zajištěna po celou prodejní dobu ve Vinohradském Pavilonu (Po - So: 9.30 – 21.00, Ne: 12.00 – 20.00, resp. o adventních nedělích jako ve všední den).

Předpokládá se, že dobrovolní spolupracovníci, kteří budou s organizací "Stromu splněných přání" ve Vinohradském Pavilonu pomáhat, se po vzájemné dohodě budou střídat podle svých časových apod. možností.
Český výbor pro UNICEF je dobrovolnou organizací, a proto tato práce není honorována. Je určena pro ty, kteří chtějí nezištně pomoci a pro které dostatečnou odměnou bude dobrý pocit, že pomohli dát radost dětem, které nemají vlastní rodinu.

Dobrovolníci se mohou přihlásit v kanceláři Českého výboru pro UNICEF, Elišky Peškové 17/741, 150 21 Praha 5, tel.: 257 199 822 nebo tel./fax: 257 320 244 nebo e-mail: unicef@unicef.cz
Další informace najdete na stránkách www.unicef.cz.

A nezapomeňte, že dárek dělá dárkem také jeho obal. Dokonce existují knihy, které vám poradí, jak hezky dárek zabalit. Představili jsme vám je v článcích Dětské tiskové agentury:
Dárek nad dárky. http://wp.wpublisher.cz/malenoviny/index.php?ID=1753
Vánoce útočí http://wp.wpublisher.cz/malenoviny/index.php?ID=1723

UNICEFČeský výbor pro UNICEF převzal nad Klubem Domino, Dětskou tiskovou agenturou záštitu počátkem roku 2004. Naše spolupráce začala při tradiční přehlídce rozhlasových pořadů o dětech a pro děti DOMINIÁDA, pokračovala přes pravidelnou účast při Stromu splněných akcí, informování o projektu Adoptuj panenku, zachráníš dítě a mnoha dalších.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+