pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

S tomíky do Holandska

Autor: redakce - Dle podkladů sdružení A-TOM | zařazeno: 24. 11. 2004 | přečteno 9835

Už od roku 1993 probíhá každým rokem výměnný pobyt mezi otrokovickými turistickými oddíly mládeže TOM 1419 a TOM 1412 Otrokovice a holandskými "tomíky"ze Sassenheimu. Tento výměnný pobyt je nejstarším projevem spolupráce mezi Olomouckou a Rotterdamskou diecézí, konkrétně mezi farnostmi Otrokovice a Sassenheim. Cílem našich společných setkání je výměna zkušeností v práci v oddílech, obohacení vlastních programů schůzek a v neposlední řadě pak poznat zajímavá místa a zvyky jak v ČR tak v Holandsku.

Také se však učíme komunikovat cizím jazykem a všeobecně vzato užíváme si spoustu legrace. V letošním roce přišla řada na nás, abychom navštívili naše holandské kamarády.

Na zdejší faře v Sassenheimu jsme byli srdečně přivítáni a každý se pak se svou novou rodinou rozjel do prozatímního domova. Program byl velmi nabitý a vyčerpávající. Většinu dnů jsme byli na cestách společně s naší i holandskou skupinou, která pro nás měla nachystaný program nabitý zajímavými místy.

Při našem pobytu jsme navštívili zábavní park Duinrell, Rotterdam, Kinderdijk - památku UNESCO, kde jsme obdivovali 19 větrných mlýnů. V Haagu jsme se prošli muzeem M. C. Eschera a Madurodamem (miniaturní Holandsko). Také jsme se vydali do Alkmaaru, města proslulého svými sýrovými trhy, a navštívili mnoho dalších zajímavých míst. Všechny naše aktivity byly doprovázeny pravidelnými diskusními večery o činnosti našich oddílů a další spolupráci.

Všichni jsme si náš společný týden užili a už se těšíme, až své holandské kamarády příští léto uvidíme u nás v Otrokovicích.

Terka & Báravytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Michal Urban byl devět let ředitelem odboru pro mládež na MŠMT (foto Jiří Majer)
13. 2. 2020, 520x
Zaječí mládě (foto Luboš Houska, Pixabay)
8. 2. 2020, 490x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+