pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Jiskrné oko podzimního rybníka

Autor: Ondra Martinek | zařazeno: 25. 10. 2004 | přečteno 9715

Stalo se to již pomalu tradicí, že Malý princ obklopí kus krajiny a s modrými pytli a dětmi v rukavicích odstraňuje šedý zákal přírody. I minulý víkend se vypravil k podleskému rybníku do Uhříněvse. Je krásný den, sluníčko svítí a byla by ostuda tam nechat ty nechutné odpadky.
"Rozdělíme se do skupin,"dává povel Bručoun."Starší se vydají támhle podél břehu a mladší to vysbírají tady...", dodává a rozdává modré pytle.
Ty se rychle plní, protože letní návštěvníci rybníka patrně nejsou lidé, ale pořádná prasátka. Rybník je trochu vypuštěn a na bahně leží mrtvý kačer.
"Chudák, nemá nožičky", litují ho naši kluci a vystrojují pohřeb. Asi ho tam někdo zastřelil vzduchovkou. Kroutíme hlavou nad těmi vrahy. Kluci staví i mohylu.
"Tak zase do práce," volá Petra, co vede celé sdružení a hází do pytle další nechutnosti.
"To se tady válí už století....", vytahuje Pepíno z křoví pet lahve, spodky a kalhotky." Tady si místní asi užívají," chichotají se puberťáci.
"Kondomy, vložky a jehly tam nechte anebo zavolejte dospělého," varují vedoucí.
Po obědě se krajina o krůček mění a oko rybníka dostává zase jiskru. Otužilí kluci skákají do vody a mrskají po sobě bahno.
Tak jsme zase pomohli trochu lidem v okolí Uhříněvse, aby rybník na zimu nenaříkal. Až se obleče do zimního hávu, bude trochu hezčí.
Doufám, že to pochopí i místní lidé.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
15. 3. 2021, 837x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2021 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> --> --> --> --> Google+