pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Skauti pomáhají dětem v Etiopii

Autor: TDC Junák | zařazeno: 6. 10. 2004 | přečteno 8686

Chodit do školy, naučit se číst, psát a počítat je pro nás naprostou samozřejmostí. V některých zemích to však pro děti bývá nesplnitelný sen. Proto jsme se Junák – svaz skautů a skautek ČR a Člověk v tísni – společnost při ČT rozhodli alespoň některým z nich pomoci. Těší nás, že Vám nyní můžeme představit 1. ročník sbírky zaměřené na pomoc základnímu školství v Africe, kterou jsme společně připravili.

V letošním roce bychom, s Vaší pomocí, rádi pomohli dětem v jižní Etiopii a společně jim postavili novou školní budovu nebo alespoň dostavěli nové třídy. Vedlejším cílem projektu je osvětový dopad – tedy upozornění veřejnosti na rozvojovou problematiku, potřebu pomoci v rozvojových zemích, například zásadní nedostatek v kapacitě školství a naši odpovědnost vůči méně šťastným částem světa.

Ve dnech 5. - 7. října 2004 budou skautky a skauti v ulicích přibližně padesáti českých měst vybírat finanční podporu občanů pro výstavbu školy v Etiopii. Každý, kdo se rozhodne sbírku podpořit, obdrží samolepku s motivem sbírky.

Co se stane s vaším příspěvkem:

1. Z výtěžku sbírky postavíme novou školu nebo dostavíme nové třídy k některé z již existujících škol v jižní Etiopii v oblasti Alaba. Velikost školy samozřejmě ovlivní celková částka, kterou se nám podaří shromáždit.

2. Po dokončení projektu bude škola předána oblastní školské správě, s níž již dnes Člověk v tísni spolupracuje, a ta poté zajistí chod školy, nové vyučující a v budoucnu i opravy budovy.

Realizace pomoci:

1. Škola se začne stavět na podzim roku 2004 a její otevření je plánováno na podzim roku 2005.

2. Výstavbu školy provede místní stavební firma vybraná komisí v čele s vedoucím mise společnosti Člověk v tísni na základě výběrového řízení.

Seznam měst a obcí, v nichž se ve dnech 5. - 7. října 2004 uskuteční veřejná pouliční sbírka „Postavme školu v Africe“:

? Brandýs n. Labem

? Brno

? Broumov

? České Budějovice

? Český Těšín

? Dobrá

? Hradec Králové

? Hranice

? Hustopeče u Brna

? Chrudim

? Jáchymov

? Jihlava

? Jistebnice

? Kladno

? Klatovy

? Kyjov

? Kolinec

? Lidečko

? Louny

? Milevsko

? Nadějkov, Chyšky

? Neveklov

? Nová Včelnice

? Olomouc

? Opava

? Ostrava

? Pardubice

? Písek

? Plzeň

? Praha

? Praha-Horní Počernice

? Praha-Radotín

? Prachatice

? Rožnov p. Radhoštěm

? Rybí

? Říčany

? Sezimovo Ústí

? Suchdol n. Odrou, Nový Jičín

? Sušice

? Šternberk

? Tišnov

? Uherské Hradiště

? Varnsdorf

? Velké Meziříčí

? Vysoké Mýto

? Vyškov

Nenašli jste vaše město? Přispět můžete i na sbírkové konto: 222 444 555 / 0300 ČSOB Praha 1.

Za správné využití peněz z této sbírky ručí Člověk v tísni - společnost při ČT, o.p.s..

Více informací o realizaci sbírky a o tom, proč zrovna Etiopie, můžete získat na tel.: 226 200 400 nebo na stránkách Člověka v tísni.

Sbírka byla povolena odborem daní, poplatků a cel Magistrátu hl. m. Prahy pod číslem MHMP/107567/2004.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Michal Urban byl devět let ředitelem odboru pro mládež na MŠMT (foto Jiří Majer)
13. 2. 2020, 520x
Zaječí mládě (foto Luboš Houska, Pixabay)
8. 2. 2020, 490x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+